Informace

Dílna pod vedením kmenových tanečníků souboru Lenka Vagnerová & Company Andrey Opavské a Michala Heribana zaměřená na pohybové principy a práci souboru LV&C. Začátek workshopu odstartuje trénink sloužící k fyzické přípravě a vybudování pohybových kvalit. To vše následně využijeme v partneringu. Budeme se věnovat konkrétním fragmentům, hledat fyzické možnosti a hranice vlastního těla, dáme prostor principům, na kterých jsou choreografie a představení Lenky Vagnerové vybudovány.

Andrea Opavská: tanečnice a pedagožka, aktivně působící na současné taneční scéně, stálá členka souboru LV&C. Působí jako interní pedagog současného tance, katedra tance na HAMU. Na festivalu Česká taneční platforma získala cenu Tanečnice roku 2014 za představení La Loba a v roce 2015 byla nominována na Cenu Thálie za představení Gossip.

Michal Heriban: slovenský tanečník a performer s dlouholetou zkušeností na Slovenské i mezinárodní scéně. S LV&C spolupracuje od roku 2015. Účinkuje v představení Gossip a Lešanské Jesličky.

Lenka Vagnerová: působí jako nezávislá choreografka, taneční pedagog a tanečnice na současné české a zahraniční taneční scéně. V roce 2012 založila soubor tanečního divadla Lenka Vagnerová & Company. Existenční otázky, naléhavost témat vztahu člověka ke zvířatům a okolí, hra se skutečností a fantazií jsou charakteristické pro tvorbu LV&C. Lenka klade důraz na preciznost pohybových kvalit a detailů, využívá sílu a dynamiku skupiny, hledá fyzické možnosti a pohybové hranice vlastního těla. Soubor pravidelně spolupracuje s tanečníky, herci i hudebníky.

Cena workshopu je 1 700 Kč, v ceně je zahrnuta vstupenka na jakékoliv představení souboru Lenka Vagnerová & Company do konce roku 2016.

Místo si rezervujte na info@lenka-vagnerova.cz , nejpozději do 22.11.2016.

www.lenka-vagnerova.cz