Informace

13.5. – 17.5. 2019 / 10:00 – 13:00

Pětidenní vstupné: 2000 Kč / student 1500 Kč

»»» VSTUPENKY ZDE «««

OPT – „Zdroj síly v obrácených polohách těla“ je současná technika zaměřená na sebepoznávaní a sebedůvěru skrz pohyb a pohybové fráze. Východiskem jsou principy současného tance s důrazem na obrácené polohy těla a opornou funkci horních končetin. Kostrový systém našeho těla nám umožňuje využívat oporu horních končetin a správné uspořádání těla umožňuje svalstvu šetřit energii na silové prvky. Obrácené polohy jako přechodové prvky v tanečních kombinacích jsou dárkem pro naše tělo.

IGOR – „Duet jako neustále se měnící kompozice“ je pohybový výzkum zaměřený na partnerskou práci v improvizovaném duetu. Zaměříme se na schopnost / zručnost předvídat pohyb partnera a schopnost zůstat svobodný při komponovaní svého vlastního pohybového materiálu. Nevnímat změnu jako přizpůsobování se, ale jako komunikaci vevnitř duetu.

Srdečně vás zvu do improvizovaných duetů plných grácie, odvahy, risku, lehkosti bytí a (ne)možnosti rozhodovat se. Hodiny jsou určené všem milovníkům pohybu, kteří rádi poznávají svoje tělo a jeho pohybové možnosti. Lekce budou začínat technickým tréninkem (OPT), po pauze budou pokračovat improvizované duety (IGOR).

Workshop je určený všem nadšencům tance.