Informace

10/06, 10.00-17.30, Studio ALTA – workshop

11/06, 10.00-15.45, Studio ALTA – workshop

11/06, 16.00, Studio ALTA – veřejná prezentace workshopu

O tom, jak to chodí v situaci, kdy jste sami na jevišti bez předpřipraveného materiálu, máte vymezený čas a před vámi sedí diváci. O tom jaké jsou možné zdroje inspirace k představení tvořeném v momentu, jak vzniká v takové chvíli pohybový a hudební materiál, k čemu se performer vztahuje, jak žije každý moment svého představení, jak spolupracuje s dalšími elementy kromě své situace a svého těla/nástroje jako jsou zvuky, ticho, performující partner, specifický prostor, text apod.

Lektoři: 
Kateřina Dietzová (tanec), Petr Vrba (hudba)

Workshop je rozdělený do dvou dnů na sebe navazujících, je určen pro 10 tanečníků a 10 hudebníků a je zakončen veřejnou prezentací.

Praktické informace:

Pro hudebníky: jakákoliv zkušenost/zájem o hudbu a improvizaci. S potvrzením svého zájmu, prosím, uveďte, jaký nástroj budete během workshopu používat (možnosti neomezené: hlas, elektronika, klasické nástroje, netradičních nástroje atd.).

Pro tanečníky: jakákoliv zkušenost/zájem o tanec

Kurzovné: 500,-Kč

Registrace na workshop na alena.brozova@tanecpraha.eu.

Kateřina Dietzová – studovala tanec a choreografii na Duncan Centre v Praze a na SNDO v Amsterdamu v rámci exchange programu. Nyní pracuje hlavně jako tanečník/performer v různých projektech v Nizozemí a v České republice (pro Giulii Mureddu, Tabeu Martin, Sumako Koseki, Báru Látalovou, Zdenku Svitekovou a další), věnuje se jevištní improvizaci a vlastní tvorbě (Two Particles Hit Me in One Hartbeat, Analog). Je jedním ze zakládajících členů CreWcollective, pod jehož hlavičkou vznikly improvizační mezioborové projekty Moving Orchestra, ARTHUUR, Open Sunday a další.

Petr Vrba – patří mezi nejvýraznější osobnosti současné scény experimentální hudby a volné improvizace v ČR. Je jedním ze zakládajících členů několika improvizačních ansámblů, např. IQ+1, Pražský improvizační orchestr, Poisonous frequencies aj. Pravidelně vystupuje s tanečníky v projektu Moving Orchestra nebo v duu KaPe s Kateřinou Dietzovou. Koncem loňského roku vydal několik ceněných alb: Resonators s Georgem Cremaschim a Irene Kepl na britské značce Another Timbre, Torschlusspanik s Didi Kernem a Tomášem Procházkou na česko-finské značce Meteorismo, With Three Windows And Rain s Yan Junem, které vyšlo na taiwanské značce Kandala Records a v neposlední řadě album The Spoils tria Rouilleux.