Informace

Taneční hra volně inspirovaná esejí astronoma J. Keplera „O šestiúhelné sněhové vločce – poutavé čtení o ničem“. A také hrou s energií, fyzičností a organizací…

Fyzikální zákony a chemie určují náš svět, stejně jako nás utváří naše minulost a paměť. Energie rozvíří vlnové délky jak tance, tak představivosti. Pohyb, tělo, tanec vnímáme v daném okamžiku – je tu a najednou není, zmizí navždy pryč. Existoval vůbec? Tři těla v prostoru, jejich náhlé uspořádání, neustálá změna hmoty a tvarů jako spouštěč vzpomínek, emocí a obrazů. Kolik života můžeme vtlačit do jediného zamrzlého okamžiku?

Tvůrčí tým

Režie: Petra Tejnorová
Tvorba, tanec, choreografie: Tereza Ondrová, Nathan Jardin (11.12. alternuje Daniel Raček), Matthew Rogers
Dramaturgie: Maja Hriešik
Hudba: Stanislav Abrahám
Scéna: Adriana Černá
Light design: Katarína Ďuricová
Video-technická spolupráce: Dominik Žižka
Producent: danceWATCH / Karolína Hejnová
Za podpory: MHMP, MKČR, METROSTAV, ALT@RT, 4 dny

Foto: Linda Průšová

Petra Tejnorová

Vytvořila několik úspěšných inscenací již během studia DAMU. V roce 2008 byla nominována na Cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent.  Vytváří jak vlastní divadelní projekty, tak pohostinské režie. Dlouhodobě se věnuje dokumentárnímu divadlu, fyzickému a autorskému divadlu, divadelním sondám do různých společenských a sociálních vrstev. V posledních projektech (NEVINA, NICK) se zaměřila na žánr live cinema, spojení divadla a filmu.

Hostovala v Dejvickém divadle (Modrovous/suovodroM), HaDivadle (Přeškrtnutý Sen noci svatojánské), na Nové scéně Národního divadla (Edge, TimINg, Láska a informace), v Divadle Ponec (Kolik váží vaše touha?, You are Here), v Divadle Archa (Lifeshow), v Divadle Minor, v Divadle Alfa atd.  Spolupracovala s prostory Jatka 78 (11:55 Pýcha a předsudek, Umění braku on air), Alfred ve dvoře (IAS ON ME DEA), Studio ALTA (Uhozené květinou), Roxy/NoD.

Autorské inscenace Petry Tejnorové získaly ocenění nejen v Čechách, ale i v zahraničí. Natočila dva krátké filmy (Kniha o plánu – vítězný snímek kategorie VLNY – Ostrava Picture 2013, Mezinárodní kameramanský filmový festival Kamera Oko 2013 – cena za nejlepší kameru). Její poslední dokumentární film „Haló, je tam někdo?“ vznikl společně s choreografkou Terezou Ondrovou a měl premiéru v rámci Tance Praha 2017. Působí taktéž jako pedagog KALD DAMU.

VerTeDance

Taneční skupina VerTeDance vznikla v roce 2004 jako trio tvořené tanečnicemi a choreografkami Veronikou Knytlovou a Terezou Ondrovou a světelným designérem Pavlem Kotlíkem. Za více jak 12 let existence vytvořili VerTeDance téměř 20 projektů a spolupracovali s množstvím výrazných tanečních osobností české i zahraniční scény.

Soubor je držitelem mnoha ocenění, mimo jiné ceny pro Tanečnici roku (2010, 2017), ceny za Nejlepší světelný design (2012, 2014) či Ceny divadelních novin (2012, 2014).

VerTeDance jsou jedinou českou skupinou, která získala třikrát nejprestižnější ocenění v oblasti současného tance – cenu za Taneční inscenaci roku, a to v roce 2005 (Tichomluva), 2012 (Kolik váží vaše touha?) a 2014 (KOREKCE).

V roce 2015 byla VerTeDance udělena cena BE Audience Award 2015 a Mess Festival Award 2015 v rámci BE festivalu v Birminghamu a prestižní ocenění Herald Angel Award 2015 na Fringe festivalu v Edinburghu za inscenaci Korekce.

Mediální ohlasy:

Reportáž z inscenace Nothing Sad

ČT Art – Divadlo žije!, 31.10. 2017

Daniela Machová: Nothing Sad – O pomíjivosti pomíjivě

Taneční aktuality, 15.10. 2017

Lucie Kocourková: Dvojí zastavení na 4 + 4 dnech v pohybu

Opera Plus, 13.10. 2017

Veronika Štefanová: Rozhovor s Petrou Tejnorovou

ČRo Vltava, 10.10. 2017 (17:15 – 21:15)