ENCS

15.10. 2019 / 19:30

Nakolik ovlivní naši fyzickou i psychickou stabilitu změna nebo zúžení opěrné báze? Jak nás ovlivní kontakt s určitým limitem? Jak se pak postavíme k novým možnostem? K samotnému hledání, objevování a prozkoumávání neobvyklé, ale možné cesty? Ke změně našich zažitých stereotypů?

Sólové taneční představení choreografky, performerky a fyzioterapeutky Markéty Stránské poukazuje na fakt, že každá odlišnost skýtá obohacující možnosti a jedinečné příležitosti. Tělesné i duševní. Každá překážka je příležitostí a probouzí naši představivost, hravost a tvořivost.

Součástí pražské říjnové reprízy sólového tanečního představení LeŤ bude i tradičně netradiční diskuse po představení. Moderované diskuse se tentokrát zúčastní fyzioterapeutka Hanka Kohoutová, která se specializuje na fyzioterapii osob po amputaci dolní končetiny. A z Ostravy zavítá tanečnice a choreografka Běta Vodseďálková, která se podělí o své zkušenosti s tvorbou s lidmi s odlišnou fyzikalitou.

interpretace, choreografie: Markéta Stránská
hudba: Jan Kratochvíl
světelný design: Zuzana Režná
kostýmy, scéna: Monika Urbášková
poradci tvůrčího procesu: Lucia Kašiarová, Jean Gaudin, Karine Ponties
produkce: Andrea Švandová
poděkování: Lukáš Houdek, Sára Arnstein
grafický design: Tomáš Bárta

Projekt vzniká za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Nadace život umělce, Nadace Charty 77 – Konto Bariéry, města Hradec Králové a Francouzského institutu.

Koproducent projektu: Studio ALTA

Partneři projektu: Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA, Divadlo Drak a Mezinárodní institut figurálního divadla, Společenské centrum Trutnov UFFO, Centrum nezávislej kultury Záhrada.

»»» VSTUPENKY «««

Foto: Vojta Brtnický

Mediální ohlasy:

Hana Galiová: LeŤ – Malé sólo s velkým dopadem

Taneční aktuality, 7.10. 2018

Markéta Faustová: Leť, Markéto!

Taneční zóna, 1.10. 2018

Markéta Faustová: Moje každodenní skládanka

Opera Plus, 8.11. 2018 / rozhovor s Markétou Stránskou o inscenaci LeŤ

Pavel Cajthaml: LeŤ! Tanec (nejen) na jedné noze

Uffoskop, listopad – prosinec 2018 / rozhovor s Markétou Stránskou