Termíny

15.09.2022 / 19:30
16.09.2022 / 19:30
17.09.2022 / 19:30

Informace

Psychická nepohoda – každý se s ní vyrovnává po svém. Co tak nesnesitelného se v životě člověka musí dít, že si vybere zrovna fyzické sebepoškozování, jako cestu, jak psychické nepohodě uniknout?

K sebedestruktivním formám se nejčastěji obracejí mladí lidé. U záměrného fyzického sebepoškozování nejčastěji víme o dívkách od 13 do 17 let. Nejsou však jediné, kdo takto řeší problémy a namísto sebelásky v sobě pěstují sebenenávist. Někteří lidé trpí hraniční poruchou osobnosti, posttraumatickou stresovou poruchu nebo na ně okolí vyvíjí příliš velký nátlak. Jiní mají potřebu to zkusit jen ze zvědavosti.

Je důležité si uvědomit že člověk, který se sebepoškozuje chce problémy řešit. Ale neví jak.

Práce vznikla na základě sesbíraných autentických příběhů lidí, kteří si vědomým sebepoškozováním prošli nebo stále v nějaké formě procházejí. Mapuje příčiny, možné spouštěče a stresory vyvolávající pocity intenzivního sklíčení, ztráty vlastní hodnoty, pocit nedostatečnosti a potřebu potrestat sebe sama, touhu od těchto myšlenek uniknout a mít na chvíli prázdnou hlavu. Někteří mají jednorázovou zkušenost, pro některé se sebepoškozování stalo rituálem, ke kterému se uchylují při každé náročnější konfrontaci s okolním světem. Aby se pak mohli cítit lépe.

Jaký zážitek člověku přináší samotné poškození jeho vlastní tělesné stránky? Jak velkou při tom cítí bolest, pokud vůbec? A co se děje potom?

~

Koncept, choreografie: Natálie Podešvová
Dramaturgie: Jana Stárková
Zvuková režie: Jan Vaniš
Light desing: Jan Poš
Scéna a kostýmy: Veronika Traburová
Animace: Adéle Križovenská
Interpretace: Katarína Hudačková, Jana Maroušková, Natálie Vacková, Adéla Voldrábová, Jan Homola, Arman Kupelyan, Jan Štrachal
Produkční: Natálie Matysková, Natálie Podešvová

Za podpory Studia ALTA a HAMU.

~

RECENZE

TRAILER

~

Dočasná Company je prvořadě kolektiv tvůrců z oblasti současného tance a fyzického divadla, kteří různými způsoby přesahují do jiných uměleckých stylů, žánrů a forem. Sdružují kolem sebe skupinu lidí, jež vytváří platformu propojující umělce nejen z oblasti tance a divadla, ale i hudby, fotografie, filmu a výtvarného umění. Aktivně se také zapojují do pedagogické a lektorské činnosti.

foto Vojta Brtnický


► INFORMACE PRO DIVÁKY

Pay what you can

V roce 2021 byly všechny akce ve Studio ALTA přístupné zdarma. Pro rok 2022 zavádíme systém Pay what you can, který vám umožní zvolit si takovou výši vstupného, jaká je ve vašich finančních možnostech.

Každé představení má nyní určenou doporučenou částku. Umožní vám nižší vstup přístup do ALTY? Super! Můžete zaplatit víc? Umožníte tak ostatním zaplatit méně. Nechceme soudit ani stigmatizovat, chceme akcentovat vzájemnou solidaritu a dostupnost kultury

Systém je inspirován bruselskými KAAI Theater, Ateliérem 210 a londýnským Battersea Arts Centre.

 VSTUPENKY 15. 9.

 VSTUPENKY 16. 9.

 VSTUPENKY 17. 9.