Informace

Ještě nevíme, zda to bude se vší parádou, ale rozhodli jsme se, že Zahájíme sezonu v ALTĚ – venku nebo vevnitř, v malých nebo velkých skupinách! 

Přijďte a zažijte s námi 3 dny s kulturním a komunitním programem pro širokou veřejnost. Chceme společně s vámi nacházet způsoby, jak se setkávat s kulturou a společně kulturně žít, i když v omezených podmínkách. Budeme hledat formáty, které jsou pro všechny bezpečné a neporušují pravidla.  

Zůstaňme neustále v pohybu! 

Podmínkou účasti je negativní (antigenní nebo PCR) test ne starší než 72 hodin. Všechny návštěvníky a diváky prosíme o dodržování hygienických opatření, nošení respirátoru po celou dobu akce a dodržování dvoumetrových rozestupů.

Přesný program se dozvíte na místě a v události na Facebooku. Vstup je zdarma. 

PROGRAM

Čtvrtek 29.4. 15:00 – 20:00 / Mezinárodní den tance 

Štafeta z divadla Ponec do ALTY 

Tichá kavárna na kolech

Tomáš Janypka a Sabina Bočková – song lines: walk line experience | Místo si prosím rezervujte předem na lucie@altart.cz

20 minutová procházka  pro dva diváky vycházející z představení song lines: expedice 97/18, které se zabývá tématem absence a ztráty blízké osoby. Skrze tuto zkušenost se tvůrci chtějí znovu setkat s diváky a i přes nutnou vzdálenost zažít intimitu a blízkost. Začátek je na zahradě Invalidovny. Z veřejných zdrojů podpořil Fond na podporu umenia.

Inês Galrão & Kéren Xavier 

ME-SA

Cie Pieds Perchés

Pátek 30.4. 14:00 – 22:00 

Tichá kavárna na kolech

Tomáš Janypka a Sabina Bočková – song lines: walk line experience | Místo si prosím rezervujte předem na lucie@altart.cz

20 minutová procházka  pro dva diváky vycházející z představení song lines: expedice 97/18, které se zabývá tématem absence a ztráty blízké osoby. Skrze tuto zkušenost se tvůrci chtějí znovu setkat s diváky a i přes nutnou vzdálenost zažít intimitu a blízkost. Začátek je na zahradě Invalidovny. 
Z veřejných zdrojů podpořil Fond na podporu umenia.

Cie Pieds Perchés 

Research Lab.: Tinka Avramova, Nela Bártová, Tereza Silon / Prosíme, přineste si vlastní sluchátka

Antonín Brinda

tYhle

Kateřina Szymanski 

14:00 – 16:00 / Rethinking practices

Rethining practices je konzultační formát Petra Dlouhého, kurátora Studia ALTA. Jeho smyslem je nabídnout zájemcům – umělcům*umělkyním, kolektivům a dalším kulturním pracovnicím – možnost diskutovat vlastní projekty, jejich budoucnost a potenciál, kde hledat prostředky a bezpečné prostředí pro tvorbu a jak rozvíjet vlastní praxi. 

Konzultace budou vedeny v češtině i angličtině.
Rezervace skrze email petr@altart.cz
Dostupné časy: 14:00-14:50 + 15:00-15:50 / další budou dohodnuty operativně

Sobota 1.5. 14:00 – 22:00

Tvořivé dílny pro děti (Město přátelské k dětem a další) 

Tichá kavárna na kolech

Alica Minárová 

Storytelling CZ

Tabula Rasa 

Dreamtime of Invalidovna: Breathing