Termíny

22.10. 2019 / 19:00

Informace

Narodili se po roce 1995 a patří do generace Z. Údajně neodtrhnou oči od mobilu, sociální sítě jsou pro ně drogou, nezajímá je politika, chtějí, aby je práce hlavě bavila, a rodinu odkládají na později. Mohlo by se zdát, že jejich životy jsou jednoduché, plné možností a příležitostí.

Ve skutečnosti řeší deprese, anorexie, sebepoškozování i obavy, že nezvládnou nároky, které na ně klade rodina i okolí. Bojí se, že nikam nezapadají, a dennodenně bojují, aby se vymanili z často bezvýchodných situací, do kterých je život dostal.

On-line deník Aktuálně.cz nahlédl do světa dospívajících a přináší unikátní projekt Zatracená generace Z. Redaktoři se ptali mladých Čechů i odborníků, otázky jim budete moci položit i vy. Přijďte se přesvědčit, zda jsou stereotypy, které se šíří o generaci Z, pravdivé a jaké hodnoty vyznávají dnešní mladí lidé.

Hosté:

Vojtěch Prokeš

Sociolog, ředitel výzkumu a spoluzakladatel společnosti Behavio Labs.

Monika Drahošová

Vedoucí programu Ve dvou se to lépe táhne. V letech 2008-2013 byla dobrovolnicí v  mentoringovém programu organizace Lata a doprovázela dvě mladé slečny dospíváním, od června roku 2014 je v Latě na manažerské pozici. Organizace pomáhá dětem, mladým lidem a rodinám v Praze a blízkém okolí.

Tomáš Vocelka

Novinář a fotograf, vítěz Czech Press Photo 2018 v kategorii Proměny Prahy / Grant Prahy. Jako fotograf z je držitelem ocenění z mezinárodních soutěží Sony World Photography Awards, Olympus Global Photo Contest a je finalistou mezinárodní fotosoutěže Travel Photographer of the Year 2016.

Magdaléna Daňková

Novinářka, vystudovala žurnalistiku a kulturní management na Masarykově univerzitě v Brně, odkud si na necelý rok odskočila do francouzského Bordeaux. Ve vydavatelství Economia pracuje pět let.

Zástupci generace Z, kteří vystupují ve speciálním projektu Aktuálně.cz Zatracená generace Z.

Moderuje: Marek Pros

Vedoucí lifestylové sekce na Aktuálně.cz. Vystudoval žurnalistiku a mezinárodní vztahy na Masarykově univerzitě v Brně, několik měsíců strávil i na univerzitě ve finské Jyväskyle. Ve vydavatelství Economia pracuje osmým rokem.