Termíny

17.06.2024 / 9:30
18.06.2024 / 9:00
19.06.2024 / 9:00
19.06.2024 / 17:00

Informace

Obývací pokoj je expedicí lidské představivosti do neprobádaného teritoria nábytku. Odehrává se mezi fiktivními zdmi jedné místnosti – ve světě nábytku existujícím paralelně vedle našeho. Tady má každý předmět svůj vlastní charakter a jedná svým jedinečným způsobem. Lukáš Karásek v představení balancuje na hraně divadla masek, tance a cirkusu, a rozehrává vzrušující hru plnou imaginace a humoru.
Ve spolupráci s Jazmínou Piktorovou uvádíme nyní speciální venkovní variantu představení upravenou pro mladého diváka. Nábytek v ní vychází na procházku. Chcete si s ním dát partii kuliček? Otevřete své šuplíky fantazie a vysypte z nich nejzapadlejší představy fantaskních figur z vašich pokojíčků.

~

Autor, performer: Lukáš Karásek
Spolupráce: Jazmína Piktorová
Dramaturgie: Viktor Černický
Scénografie, výroba nábytku: Lukáš Urbanec
Světelný design: Zuzana Režná
Kostýmy: Hynek Petrželka
Produkce: tYhle, Studio ALTA
Partneři: Terén, Cooltour, Cirqueon, Kredance, Tanec Praha / PONEC-divadlo pro tanec
Poděkování: Markéta Petrová, Lída Vacková, Lucia Kašiarová, Drahomír Stulír, Zbyněk Opálka, Petra Bučková, Marie Gourdain, Florent Golfier, Nikola Brokešová, Pavla Baštanová, Jazmína Piktorová, Martin Hamouz, Jiří Šmirk, rodina Symbolsákova

~

tYhle je česko-francouzský kolektiv umělců, kteří se zabývají současným pohybovým a vizuálním uměním, tYhle je platforma pro vyjádření se prostřednictvím performativního umění, tance a fyzického divadla. tYhle jsou v základním složení čtyři umělci Marie, Zuzana, Lukáš a Florent, kteří sdílejí podobný pohled na současné umění: je nezbytné experimentovat a bořit hranice. Lukáš Karásek byl posluchačem Pierra Nadaud v ateliéru Klaunské, scénické a filmové tvorby na JAMU v Brně. Během studií tvořil s Alešem Janákem a Irinou Andrejevou z Teatr Novogo Fronta či Karin Ponties z Dam de Pic. Zúčastnil se také stáže Commedia dell’arte s Giovannim Fusetti ve Florencii. Absolvoval (2013) s inscenací Tešlon a Frkl, kterou vytvořili společně s Florentem Golfier. Po studiích společně s Florentem založil uskupení tYhle, kterému se věnují společně s Marii Gourdain a Zuzanou Režnou. Mimo tYhle vystupuje či tvoří dramaturgii v pohybových inscenacích (Viktor Černický, Cécile da Costa), vede dílny masek a dva roky tesařil.

~

non-verbální ╱ non-verbal

50 minut ╱ minutes

http://tyhle.cz/obyvaci-pokoj/

~

Podpora: 

Projekt Obývací pokoj vzniká za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky, statutárního města Brna, Hlavního města Prahy a Státního fondu kultury.

Inscenace je součástí projektu „Spolupráce kulturních domů: Studio ALTA, Black Box Theatre, Baerum Kulturhus“ podpořeného z finančních mechanismů EHP.

https://www.eeagrants.cz/

~

TRAILER

~

foto Darja Lukjanenko