Termíny

15.10.2020 / 8:30

Informace

Projekt song lines je osobní expedicí do vnitřního prostoru zasaženého absencí blízké osoby, jedné přítomnosti a paměti. Je to intuitivní hledání podstaty této zkušenosti.

V hloubce choreografické práce spočívá hledání odpovědí na otázku, jak takový traumatický zážitek může ovlivnit naše tělo, ačkoli samotná ztráta je uložena v lidském nitru a je externě neviditelná.

Tímto hledáním tak vzniká pomyslná mapa prostoru, kde vzdálenost od dané zkušenosti v čase a bytí je hlavním měřítkem – navigací k objevování, kde jsou emoce návratem do ztracených míst, kde slova a těla můžou být velice blízko i neskutečně daleko od sebe samých.

Název projektu pochází z knihy Songlines – Bruce Chatwin, která popisuje zkušenosti domorodého obyvatelstva v Austrálii a zaznamenává jejich mytologii, říká, že tento svět byl „vyzpíván“ nativními předky.

Zpěv jako akt vytvoření nového světa spočívá v duchovní povaze vznikajícího díla.

Po představení vás zveme na snídani a posezení.

VSTUPENKY

Koncept: Tomáš Janypka
Autor/Performer: Sabina Bočková,Tomáš Janypka (SK/CZ)
Světelný design, koncepce kostýmu: Michal Hor Horáček (CZ)
Dramaturgická spolupráce: Marie Gourdain (FR)
Choreografická spolupráce: Matthew Rogers (US)
Hudební konzultace: Elia Moretti (IT)
Produkce: SKOK z.s. a ZDRUHESTRANY z.s.
Koprodukce: Studio ALTA, Nová synagóga ŽilinaProjekt vznikl ve spolupráci s: Záhrada CNK, Divadlo Pôtoň, Župný dom Púchov a Podivný Barón, Bazaar Festival Praha, Litomyšl ZUŠ, SE.S.TA – centrum choreografického rozvoje, Plzeň – Moving Station, Rezi.dance Komařice, Malovice Švestkový dvůr a Stanica Žilina-Záriečie.
Tento projekt bol podporený z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia.

foto: Katarína Baranyai, Karolína Janypková a Dragan Dragin