Termíny

30.1. 2017 / 19:30

Informace

Vítejte v Jáchymově/Sankt Joachimsthal! Toto zapomenuté, prokleté i okouzlující místo pomohlo mj. americkému dolaru ke svému jménu, Marie Curie k Nobelově ceně, a bývalému SSSR k mnoha atomovým bombám.

Jáchymov znamená nejen ohromné utrpení, koncentrační tábory, smrt z ozáření, ale také léčivé prameny, vědecký pokrok, zimní sporty, oddych a mezinárodní turismus. Proto se dramaturg Guido Preuss a choreograf Karel Vaněk vydávají se svým týmem na taneční putování ke zdrojům moci, aby pro Jáchymov vytvořili „taneční monument“.

Koncept: Guido Preuß

Choreografie: Karel Vaněk ve spolupráci s performery

Performeři: Michelle Cheung, Iorhanne Da Cunha, Guido Preuß, Tobias Weikamp

Hudební coaching: Guido Preuß

Kostýmy: Melanie Riester

Světelný design: Markus Becker

Produkce: Tanzwerke Vaněk Preuß, Brotfabrik Bühne Bonn, ALT@RT, Theater Felina Areal Mannheim

S podporou: Země Porýní Westfálsko v rámci tzv. Kooperationsförderung, Stadt Bonn, Česko-německý fond budoucnosti, Stadt Mannheim, země Badensko-Würtenbersko.

RespondART je celoroční projekt Studia ALTA ve spolupráci s divadlem Alfred ve dvoře, TanzFaktur Kolín nad Rýnem a Brottfabrik Bonn. V rámci projektu uvedeme několik společensky angažovaných představení, po kterých bude následovat diskuze moderovaná Alicí Koubovou. Cílem projektu je přivést diváky k aktivní recepci uměleckého díla, lepšímu pochopení dnešního světa a vlastnímu kritickému myšlení.

Alice Koubová je vědeckou pracovnicí Filosofického ústavu Akademie věd a přednáší na Akademii múzických umění v Praze. Orientuje se především na témata performativní filosofie, post-fenomenologie, filosofie tělesnosti a etiky. Je autorkou knihy Self-Identity and Powerlessness (nakladatelství Brill ) a dalších knih a odborných článků v uvedené oblasti. Kromě tradiční filosofie vede kurzy a organizuje dílny na pomezí filosofie, uměleckého výzkumu a autorské performance. Je držitelkou ceny Josefa Hlávky, ceny Libellus Primus a prémie Otto Wichterle.

Projekt RespondART finančně podpořil Česko-německý fond budoucnosti.

cnfb