Termíny

06.02.2021 / 19:30

Informace

Vizuálně hudební báseň. Luminiscenční esej. Zpřítomněná virtualita. Plus minus analog.

Dvojice performerů v dokonalé symbióze s dýdžejem a lajtdyzajnérkou skládají abstraktní kompozice objektů, světel, projekcí, tvarů, zvuků, atmosfér a nálad, které diváka vtahují do magického časoprostoru analogové imaginace.

CERN je v pojetí uskupení TABULA RASA soustavou vzájemně propojených objektů – starých a vyřazených reflektorů, projekčních jednotek, otáčivých mechanismů, čoček – které na sebe reagují a komunikují spolu. Systém vztahů jednotlivých prostředí, jež TABULA RASA ve své performance zkoumá, vychází z kombinací proměny živlů v závislosti na fyzikálních elementech, jako je například chlad, teplo, sucho či vlhkost.

Objekty použité v performanci pocházejí z „archeologických“ nálezů ve sklepeních Divadla na Vinohradech a ze zrušeného středoškolského kabinetu fyziky.

► SLEDUJTE ONLINE NA FACEBOOKU STUDIA ALTA

► STREAM MŮŽETE PODPOŘIT ZDE

Autoři:

Mikoláš Zika

Scénograf, ilustrátor, grafik

Absolvent scénografie na KALD DAMU pod vedením Roberta Smolíka. Jako autor scény, kostýmů, koncepcí loutek, apod. spolupracoval například s Divadlem Lampion (České vánoce Josefa Lady, Záhada hlavolamu), Divadlem VOSTO5 (Kolonizace – nový počátek, Probuzení), souborem Wariot Ideal (Letci, Hlubiny), Národním divadlem/Laternou magikou (Zahrada), Experimentální prostor NoD (Měsíční sonáta č. 11, Fantasy!, Bible 2) Studiem Damúza, ostravským divadlem Stará aréna, Činoherním studiem Ústí nad Labem… Byl součástí vzniku autorských inscenacích do Divadla Disk Pavilón, Barunka is leaving a 49 barů. Je členem kapely DINGO.

Jan Brejcha

Scénograf, řezbář, malíř

Absolvent scénografie na KALD DAMU pod vedením Roberta Smolíka. Jako autor scény, kostýmů a loutek spolupracoval například s Divadlem Lampion (Princ, uhlíř a drak, Pták ohnivák) Divadlo VOSTO5 (Slzy ošlehaných mužů, Kolonizace – nový počátek) Chebské Divadlo (Cejch, Adéla ještě nevečeřela, Dva životy pana Perla) Malé divadlo České Budějovice (Don Quijote, Frankenstein) se souborem Wariot Ideal (Letci), Národním Divadlem/Laternou magikou (Zahrada). Dále spolupracuje se slovenskými scénami v Košicích, Banské Bystrici.

Jeník Tyl

Producent, textař

Vystudoval obor produkce na pražské DAMU. Po prvním ročníku v roce 2013 se připojil k souboru VOSTO5, kde pomohl vytvořit řadu inscenací a jednorázových projektů. V roce 2018 se podílel na festivalu 4 + 4 dny v pohybu.

Pracuje na knize, která zaznamenává život s bipolární poruchou. Funguje jako odborník v Národním ústavu duševního zdraví, pravidelně přednáší a snaží se podporovat úsilí v přibližování žití s duševní chorobou veřejnosti.

Braňo Mazúch

Divadelní režisér, pedagog

Absolvent ekonomiky služeb a cestovního ruchu na Ekonomické fakultě Univerzity Matěje Bela v Banské Bystrici a režie a dramaturgie alternativního a loutkového divadla na KALD DAMU v Praze. Režisér více než 40 činoherních, loutkových, tanečních a multimediálních inscenací v českých (Západočeské divadlo Cheb, Klicperovo divadlo Hradec Králové, Nová scéna ND Praha), polských (Lubuski Teatr Zielona Gora, Teatr Lalki i Aktora Walbrzych, Teatr Lalek Wroclaw, Teatr Lalek Bialystok) a slovenských divadlech (Divadlo Aleksandra Duchnoviča Prešov, Štátne divadlo Košice, Bábkové divadlo Košice) a jedné absolventské inscenace studentů figurativního divadla ve Stuttgartu. Pedagog herectví na KALD DAMU a pedagog režie v rámci anglického magisterského programu Directing of Devised and Object Theatre na KALD DAMU. Od října 2019 vedoucí Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU v Praze.

Tereza Bartůňková

Light design

se po skončení magisterských studií scénografie (obor alternativního a loutkového divadla, na pražské DAMU) věnuje uměleckým projektům v rozličných oborech. Eklekticky proplouvá mezi světem ilustrace, divadla a světelného umění. Nejraději se vyjadřuje prostřednictvím média světla, s jehož pomocí vytváří efemérní atmosféru, která dokáže diváka přenést do vnitřní krajiny vlastního podvědomí.

V tvůrčím tandemu s Janem Čtvrtníkem vytváří autorské projekty s důrazem na audiovizuální složku (Vítězný houpací kůň, Dialog, Tamura). Podílela se na projektech pro různá divadla, například: Divadlo Archa (Poslechnout Franze), Národní divadlo (Zahrada-Laterna Magika), Alfred ve dvoře (Dialog, Tamura.), Divadlo Ponec (koncertní řada Silent_Night), Divadlo Lampion (Nekonečný příběh, Zahada hlavolamu), Divadlo X10 (Až na dřeň). Loni ilustrovala svou první knihu (Fimfárum, Jan Werich).

Petr Slunéčko – Slunce

Sound design

Od devíti let hraje na kytaru, nejprve klasiku, později rock a jazz. V 90. letech hrál v různých new wave a punkových kapelách (Post, Averze, Souser), později propadl vášni pro hudbu elektronickou a syntezátory. Produkoval hudbu k industriálním performancím (Sangredans), vystupoval s básnířkou Sisi (např. Amoya) a plnil zvukem hudební kluby (Kokpit). Dnes působí v kapelách Ilinx a Canon Dobra, provozuje nahrávací studio a zvučí živé akce.

TABULA RASA, z. s.

Spolek TABULA RASA vznikl v roce 2019 jako logické vyústění spolupráce tvůrců, kteří se potkali na několika rozdílných projektech.

Základnu tohoto spolku tvoří tvůrci Mikoláš Zika, Jeník Tyl, Jan Brejcha, kteří vzešli z kateder produkce a scénografie alternativní a loutkové tvorby pražské DAMU.

TABULA RASA má ambici vytvořit autorskou platformu pro vznik nejen divadelních projektů. Chceme kombinovat různé umělecké přístupy. Být produkčně – uměleckou buňkou, která vedle vlastních autorských divadelních inscenací vytváří výstavy, scénografie, publikace, umělecké předměty a do budoucna počítá s vetší sítí spolupracovníků.

http://tabularasa.cz/