Termíny

27.10. 2018 / 19:00

Informace

Suvenýr je novou formou umělecké studie, která se nechce brát příliš vážně. Umělci z různých disciplín zde reflektují místa, kde sbírali svoje suvenýry a zároveň konfrontují možnosti sebeprezentace prostřednictvím různých médií. V autentickém dialogu umělců a diváků tak vznikají jemné průniky uměleckých a žitých realit, a zároveň různých forem umění.

účinkují:

Za architekturu Eva Andrášová,

za kresbu Mária Čorejová,

za tanec a choreografii Tomáš Danielis,

za umělecké aranžmá Zuzana Novotová Godálová,

za literaturu Zuzana Husárová,

za hudbu Ľubo Panák

za multimédia Jakub Pišek

Délka: 50 min.

Projekt Suvenýr vznikl s finanční podporou Fondu na podporu umenia.

Projekt je inspirovaný multimediálním projektem SOUVENIR britského umělce Alastaira Mc’Neilla, ale v podání slovenských umělců dostává úplně nový obsah a novou, experimentální formu.

Foto: Peter Fodora

TRAILER

PROFILY:

Babička Márie Čorejové chovala jeleny. Porcelánové, s teploměry. Mária chová raději kočky, kreslí, vystavuje a občas sní o práci grafické designérky ve středně velkém masokombinátu.

Tomáš Danielis tancuje mezi Bruselem, Štýrským Hradcem, Moskvou a Topolčanami. Nejraději „na souseda“. Opravdu ale tvoří i seriózní současné choreografie, za které si vysloužil uznání už asi všude, jenom doma ne.

Zuzana Husárová píše, čte, učí a vychovává. Nejen na univerzitě ve Vídni, a nejen vlastní dceru Stelku. Ta o sobě dává vědět především jedinečným zvukovým projevem, ze kterého má největší radost její otec, hudebník Ľubomír „Drakh“ Panák. Jeho ukolébavky zkomponované pro vlastní dítě to dotáhly až do rádia.

Jakub Pišek je doma v nových médiích a všude tam, kde se dokáže složit s přibaleným ručníkem, zubním kartáčkem a krémem na obličej pečlivě uschovaným v plastovém kinder vajíčku. I díky jeho skladnosti ho znají nejen ve velké části Evropy, ale i v USA.

Eva Andrášová je architekta. Po tom, co přispěla k demolici topoľčanského Nástupišťa 1-12, ale i k jeho následné obnově, si sbalila kufry a architekturu od té doby zkoumá ve Vídni.

Zuzana Novotová Godálová nejraději tvoří a chodí na procházky s kočárkem ve veřejném prostoru. Po zásazích do ulic Velké Británie se vrátila zasahovat do slovenských podchodů. Ráda spojuje. Média i lidi.