Termíny

04.08.2021 / 19:30

Informace

▸❙ Pozornost další události ze série 𝗦𝗣𝗔: 𝗦𝗧𝗨𝗗𝗜𝗢 𝗣𝗘𝗥𝗙𝗢𝗥𝗠𝗔𝗡𝗖𝗘 𝗔𝗥𝗧 se zaměří na vztah a diskuzi o rozdílech mezi performance/artem a divadlem.
𝗣𝗘𝗥𝗙𝗢𝗥𝗠𝗔𝗡𝗖𝗘 𝗔 §◜•。◬━〞⦙®
▖ Cílem srpnového vydání SPA je prezentace nové hybridní pop-up formy umění, vzniklé na základě spolupráce přizvaných umělkyň*umělců z různých kontextů, především současného performance artu, divadla a tance, tady a teď během jednoho dne/večera stráveného ve Studiu Alta.
▘ SPA tímto přispívá do diskuze o rozdílech mezi divadlem a performance artem ze zcela jiné perspektivy. Tam, kde se diskuze o tom, co je ještě divadlo a co už je performance art točí v kruzích, přicházíme s radikálním návrhem odpoutat se od zavedených kategorií a přijít s kategorií novou – obsaženou ve spojení: §◜•。◬━〞⦙®
▚ Co tato nová kategorie znamená, bude definovat čtveřice lidí-umělkyň*ců ve spojení s profesionálními i amatérskými teoretičkami*tiky, které jejich počínání před publikem budou komentovat naživo na způsob kulturního utkání. Nejde ale v první řadě o žádné klání, nýbrž o účast, sdílení a hledání možných spojení a synergií během nečekané performativní události.
▰ participující umělkyně*umělci:
𝗔𝗹𝗶𝗰𝗮 𝗠𝗶𝗻𝗮𝗿
𝗞𝗮𝘁𝗲𝗿̌𝗶𝗻𝗮 𝗦𝗼𝘂𝗰̌𝗸𝗼𝘃𝗮́
𝗗𝗮𝘃𝗶𝗱 𝗛𝗲𝗹𝗮́𝗻
𝗥𝗶𝗰𝗵𝗮𝗿𝗱 𝗡𝗲̌𝗺𝗲𝗰
▱ participující komentátoři*torky:
𝗕𝗮𝗿𝗯𝗼𝗿𝗮 𝗘𝘁𝗹𝗶́𝗸𝗼𝘃𝗮́
𝗔𝗻𝘁𝗼𝗻𝗶́𝗻 𝗕𝗿𝗶𝗻𝗱𝗮
𝗝𝗶𝗿̌𝗶́ 𝗖𝗶́𝘀𝗹𝗲𝗿
a hosté
❏ kurátorský tým: Veronika Kyrianová ve spolupráci s Antonínem Brindou a Petrem Dlouhým

► INFORMACE PRO DIVÁKY

Akce bude převážně v českém jazyce a uskuteční se na zahradě Studia Alta.

Prosíme o dodržování aktuálních hygienických opatření.

● V roce 2021 jsou všechny akce v ALTĚ zdarma! ●

V době pandemie jsme neměli možnost se s vámi potkávat osobně a otevřít ALTU široké veřejnosti. Teď, když je to možné, vám proto chceme být ještě blíž. Rozhodli jsme se, že na naše programy v roce 2021 nebudeme vybírat žádné vstupné, aby mohl přijít opravdu každý. Kulturu všem!