Termíny

26.06.2023 / 19:30

Informace


SPA (Studio Performance Art) ve spolupráci s rezidenčním programem MeetFactory představí tvorbu italské umělkyně Lucii Bricco a arménského dua Syuzanny Hakobyan & Grigora Muradyan. Součástí večera budou dvě živé performance/instalace a neformální diskuze.

Lucia Bricco staví svou uměleckou práci na dehiearchizaci performativního prostoru a syntetizaci všech přítomných detailů. Svou tělesnou (body-based) praxi rozšřuje o drobné instalace a svou akcí přesouvá pozornost publika k prostoru samotnému, publiku, ale i ke všem zdánlivě nadbytečným prvkům.
„Práce s prostorem mi umožňuje přenést pohled směrem ven a spustit tak mnohem komplexnější a propojenější situaci: vykračuji za své hranice a stavím tak sama sebe do pozice celku, který je spíše součtem všech částí, než ucelenou singularitou. Vnímat se jako individuální jednotka je pro mne pouze vynucená sebepředstava. Mnohem přirozeněji artikuluji sama sebe tak, že se rozprostírám v prostoru až do momentu, kdy se začne ztrácet pojetí středu.“
Práce Lucii Bricco v sobě propojuje silnou tělesnou performativní praxi se site-responsive instalačním přístupem. Mimo své umělecké praxe je spoluzakladatelkou nomádské umělecké platformy Beds.
www.luciabricco.com
www.instagram.com/luciabric


Syuzanna Hakobyan & Grigor Muradyan spojují svou tvorbu ve skupině pod jménem „Bez názvu“. Oba přicházejí z odlišného prostředí, mají různé schopnosti a vzdělání. Tyto rozdíly však využívají k vzájemnému doplňování se a hledání společných průsečíků uměleckých praxí.
„Umění je pro nás vším. Především je to nás možností, jak zkoumat vztahy lidí, ale nejen tím. Z naší společné praxe vytváříme živé či video-participativní performance zabývající se společenským chováním nebo iniciujeme umělecko-výzkumné projekty. Měli bychom zdůraznit, že nejdůležitější v naší práci je právě společný a kolektivní přístup k umělecké tvorbě.“
www.instagram.com/grig.murad