Termíny

25.08.2022 / 19:30-21:00

Informace

Spojení Studia Performance Art a ne-kolektivu Björnssonova je postavené na hledání strategií sdílení zdrojů. Ve stále prekarizovanějším kulturním sektoru jsou zdroje, díky jejich nedostatkovosti, předmětem stále větší soutěživosti. Co se ale stane, když začneme o zdrojích přemýšlet jako o společné komoditě, skrze níž můžeme vytvářet silnější spojenectví a odolávat tak zvyšujícímu se tlaku na tvůrce* i organizátory*. A co když našimi zdroji nejsou jen finanční prostředky, ale též vědomosti, zkušenosti, kontexty, praxe nebo pozornost, kterou si můžeme vyjadřovat vzájemnou podporu? 

Na konci srpna se jednotlivé aktivity Studia Performance Art a ne-kolektivu Björnssonova propojí ve dvoudenní, společné události v Kostele Panny Marie Vítězné (Pražské Jezulátko) a přilehlých sadech Petřínského háje. Čtvrtek 25. otevře v Pražském Jezulátku čtení teoretických a poetických textů Johanna Hedva a Prof. Dr. Racha Karakosian. Den poté, v pátek 26. srpna, naváží se západem slunce koncertem v Petřínském háji Marie Tučková, Marta Ebenová, Magdalena Havlová, Klára Fleková, Natálie Rajnišová a Mariana Hradilková. 

Obě události je možné vnímat jako jednu, která je výsledkem společného přemýšlení o novém mysticicmu, tématy lidských i nadlidských tekutin, vody a léčení.

25.8. 19:00-22:00 Good Night Readers ¸¸.•¨¯`•.¸ . ·  (Johanna Hedva, Prof. Dr. Racha Karakosian, ne-kolektiv Björnssonova)
Lokace: Kostele Panny Marie Vítězné (Pražské Jezulátko)

26.8. 19:30-21:00 Wet Scores for Listening (Marie Tučková, Marta Ebenová, Magdalena Havlová, Klára Fleková, Natálie Rajnišová a Mariana Hradilková)
Lokace: Petřínský háj (meeting point 19:30 u Pražského Jezulátka)

__
* hvězdičkou označujeme u rodově ohebných slov zastoupení všech genderů


► INFORMACE PRO DIVÁKY

VSTUP JE ZDARMA

Akci můžete podpořit dobrovolným příspěvkem. Děkujeme!