Termíny

12.04.2021 / 19:00

Informace

Diskuze o širším společenském potenciálu kulturních organizací nejen v době krize. Diskuze proběhne online přes Zoom v češtině.

Je to více než rok od momentu, kdy byla většina kulturních institucí nucena zastavit svůj běžný provoz. Velká část z nich se dočasně transformovala do míst, kde se šily roušky a řada kulturních pracovníků*pracovnic se zapojila do dobrovolnických aktivit a přesunula pozornost od svých diváků*divaček k těm, kteří pomoc potřebovali nejvíce – lidé bez domova, senioři, personál nemocnic…

Tato situace vytáhla na povrch širší potenciál kulturních institucí a ukázala, jak je možné implementovat určité solidární praxe do jejich kontinuální činnosti (nebo zvýraznila praxe, které byly již v provozu přítomné). V rámci diskuze s přizvanými kulturními aktéry*aktérkami se budeme zabývat specifickými příklady solidárních praxí stejně jako budeme hledat vize, jak tyto praxe uchovat v momentu, kdy bude možné obnovit naplno kulturní aktivity. Budeme se zabývat solidárními praxemi jako transformačním potenciálem možného fungování kulturních institucí a ptát se po strategiích, jak proměnit normativitu kulturní praxe a jak uchovat její solidární aspekty.

Pokud uvažujeme o současné krizi jako o trhlině otevírající prostor pro změnu, jakou změnu chceme u kulturních institucí? Jaké solidární praxe chceme uchovat a co je pro jejich zachování nutné udělat? Jak pomáhat komunitám napojeným na určité prostory, jak si pomáhat navzájem a jak při tom všem nevyhořet?

Hosté: Anna Stránská [HaDivadlo], Marek Doček [Žižkovská Noc], Tomáš ‘Lorenzo’ Zdeněk [Cross Club]

Diskuzí provází Petr Dlouhý

PŘIPOJTE SE K DISKUZI ZDE

Meeting ID: 923 2431 0466
Passcode: 184893

AKCI MŮŽETE PODPOŘIT ZDE