Dates

26.09.2021 / 15:00

Information

Participativní otevřená zkouška „mikrosvěty“ je součástí probíhajícího výzkumu autorek – Sabiny Bočkové a Jazmíny Piktorové – na poli pohybové tvorby (nejen) pro dětské diváky. Středem zájmu výzkumu je touha společně s dětmi i dospělými prozkoumávat mikro pohyby těla, rozvíjet fantazii skrze malá kouzla s malými objekty a nechat se fascinovat světy, které často nejsou na první pohled vidět. V rámci této zkoušky budeme společně objevovat a tvořit naše „mikrosvěty“.

Tak, jako i naše Země je plná světů ve světech, z kterého každý obsahuje od své podstaty unikátní ekosystém plný života, i dětmi vytvořené světy budou jedinečné a navzájem propojené. Každá věc, předmět i člověk v nich bude mít svoje místo a význam a my se pokusíme dětem přiblížit, co se může s těmito „mikrosvěty“ a tedy i s námi stát, pokud něco tuto jemnou rovnováhu naruší.

Koncept, tvorba, interpretace: Jazmína Piktorová, Sabina Bočková

Hudební spolupráce: Václav Kalivoda

Konzultace interaktivní práce s dětmi: Alessandro Lumare, Simona Lobefaro

Konzultace divadla objektů, pohybu a dramaturgie: Mária Danadová, Monika Kováčová

Produkce: Wanda Kaprálová & ZDRUHESTRANY

V roce 2021 probíhá výzkum projektu Mikrosvěty za podpory Studia ALTA, Divadla Drak Hradec Králové, REZI.DANCE v lese Komařice, CNK Záhrada Banská Bystrica, Divadla Piki Pezinok s plánovanou premiérou v roce 2022.

Projekt podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Statutární město Brno a z verejných zdrojov formou štipendia Fond na podporu umenia.

► INFORMACE PRO DIVÁKY

Prosíme o dodržování aktuálních hygienických opatření.