Termíny

20.2. 2019 / 17:00

Informace

Prezentace výsledků rezidencí pro profesionální umělce. Pro rok 2019 byly vybrány tyto projekty:

Felix Baumann: The Wardrobe
Andrea Hackl: Silent Fragments
Mirka Eliášová: Co mix
Cécile Da Costa: Roselyne
Sabina Bočková, Johana Pocková: Jáma lvová
Štepánka Mancová, Klára Ešnerová: Teď je pryč

***

Depth of Shadow | Silent Fragments 

Multimediální představení Andrey Hackl  |  Andrea Hackl Projects

DEPTH OF SHADOW je multimediální projekt propojující taneční film / video instalaci s názvem SILENT FRAGMENTS.

Tento projekt vznikl před rokem v rámci rezidence v Art Factory Malakta & TREenit!Ry (Finsko). Andrea Hackl v rámci své rezidence ve Studiu ALTA dále rozvíjí tento koncept, který bude prezentovat v rámci Prezentace rezidentů 2019.

Její pobyt v Praze finančně podpořilo Rakouské kulturní fórum.

Trailer: https://vimeo.com/310896760

Andrea Hackl působí v Rakousku a Nizozemsku. Je tanečnice, choreografka a video artistka, působí i jako pedagožka. Její dílo z oblasti vizuálního i performativního umění je oslavou života a poezie tance. Spolupracovala s mnoha evropskými umělci a soubory, mj. s Jasper van Luijk / KORZO productions, Cascade Dance Theater, United-C, Emanuel Gat Dance a hostovala na nejdůležitějších scénách a festivalech.

Ve své vlastní tvorbě spolupracuje s hudebníky a skladateli. Tvořila také s vědeckými výzkumníky (z oblasti mezilidských vztahů), je producentkou tanečních filmů a videí a zkoumá možnosti multimediální performance. Některé z jejich filmů se promítaly na festivalech po celém světě. Andrea se účastnila mnoha rezidenčních pobytů v zahraničí. Svoji tvorbu představila v Evropě / Skandinávii, Americe, Mexiku, Asii a Indii.

www.andreahackl.com