Termíny

06.07.2021 / 21:00

Informace

DEFORMÉR (2018) 

(drama: 27minut, původní znění CZ, EN titulky) 

Obsah: 

Temný příběh odehrávající se v Praze, sleduje zásadní životní etapu jednoho mladého novináře Martina Zubra. Ten se totiž doslechne o Deformérovi, muži, který lidem za peníze deformuje tváře za záměrem duchovního osvobození. Zubr postupně při jejich společných setkáních začne ztrácet svůj novinářský odstup, až se z nich stanou přátelé sdílející podobné idey. Po vydání Zubrova článku se však stane opak původní myšlenky. Společnost myšlenku deformace přijme jako další trend a vytvoří z toho něco povrchního. Příběh Deforméra je pomocí svých extrémních příkladů satirou na moderní společnost, ve které stále víc záleží na vzhledu. Satirou na to, jak se společnost snaží komunikovat svým vzhledem a zapomíná zaměřovat se na to, co je „pod povrchem“. Ukazuje, co všechno jsou zoufalí lidé schopni udělat pro svoji vizáž, jaký vliv mají média na společnost a jak se i ta nejhlubší myšlenka může změnit v něco povrchního a prázdného. 

Uvedení: 

Portugal International Film Festival (cena za nejlepší režijní debut) 

režie: David Van 

obsazení: hrají: Martin Zbrožek, Karel Jirák, Radek Daniel, Angela Nwagbo 

trailer: https://vimeo.com/293820804

PA’LANTE (2020) ČR premiéra 

(drama: 18minut, původní znění CZ, EN titulky) 

Obsah: 

Pa’lante je krátkometrážní drama s komediálními prvky, odehrávající se v Praze. Vypráví příběh o šestadvacetiletém Šimonovi, který si procházím těžkým rozchodem. Zlom přijde v momentě, když zjistí, že jeho stále milovaná bývalá přítelkyně Johana, začala chodit s transexuálkou. Ze začátku se mu dostává opory od nejlepšího kamaráda Jáchyma v podobě večírků, alkoholu a drog, ale i ten si později najde přítelkyni a bláznivě se zamiluje. Šimon tak zůstává úplně sám a snaží se s celou situací vypořádat. Po bláznivém silvestru, kde se omylem ocitne v gay baru, jede domů, a když čeká na metro vymyslí způsob, jak se vyrovnat se situací. 

Uvedení: 

Evolution Mallorca Film Festival (Španělsko, cena za nejlepší mezinárodní krátký film) 

Izmir International Short Film Festival (Turecko) 

Kashish Mumbai International Queer Film Festival (Indie) 

Inakosť (Slovensko) 

Skyline Benidorm Film Festival (Španělsko) 

Chilliwack Independent Film Festival (Kanada) 

Sunday Shorts Film Festival (Anglie) 

režie: David Van 

obsazení: Antonie Formanová, Šimon Pliska, Matouš Adam, Sára Rychlíková 

trailer: https://youtu.be/wG41aJFx6NY 

web: https://www.palanteshortfilm.com/ 

ONE OF MORE (2021), Světová premiéra 

(drama: 23minut, původní znění EN, CZ titulky) 

Obsah: 

Emílie je osamělá žena středního věku, která se ukrývá ve sklepě svého domu před stále vzrůstajícím nebezpečím okolního světa. Jediný způsob, jak si udržuje povědomí o tom, co se venku skutečně děje, je televizní zpravodajství, které sleduje většinu svého času. Po několika měsících, odtržená od reality a se stále ubývajícími zásobami potravin, stojí jednoho dne před rozhodnutím přemoci svůj strach a vydat se ven. 

režie: David Van 

obsazení: Andrea Miltner, Maxime Mededa, Howard Lotker, Jim High 

hudba: Petr Wajsar 

trailer: https://youtu.be/h5wKOGsgDG4

► INFORMACE PRO DIVÁKY

Prosíme o dodržování aktuálních hygienických opatření.

● V roce 2021 jsou všechny akce v ALTĚ zdarma! ●

V době pandemie jsme neměli možnost se s vámi potkávat osobně a otevřít ALTU široké veřejnosti. Teď, když je to možné, vám proto chceme být ještě blíž. Rozhodli jsme se, že na naše programy v roce 2021 nebudeme vybírat žádné vstupné, aby mohl přijít opravdu každý. Kulturu všem!