Termíny

23.10. 2016 / 19:30

Informace

Poetické i temné představení se rozvíjí jako legenda. Vypráví o setkání s druhým, o obrovském utrpení a velkých zázracích. Halucinogenní svět, ve kterém člověk nikdy není tak sám, jak by si myslel a kde existuje to, co oči nevidí. Neustálý pocit naléhavosti. Ruce nahoru – trans, bubny, ano, protože to nás vede do našeho konečného cíle… Kde víme, že nebudeme vědět nic.

Tanec a choreografie: Clara Furey, Peter Jaško

Hudební design: Tomas Furey

Světla: Alexandre Pilon-Guay

TRAILER

Peter Jaško se narodil v Liptovském Mikuláši v roce 1982. Na první lekce tance chodil do folklorního souboru Ďumbier, kde působil 11 let. V letech 1996 – 2001 studoval na Konzervatoři J. L. Bella v Banské Bystrici. Ve studiu pokračoval na VŠMU v Bratislavě a na mezinárodní taneční škole P.A.R.T.S. v Bruselu, pod vedením Anny Teresy de Keersmaeker. Spolupracoval s různými umělci a skupinami z celého světa, jakými jsou Zuzana Hájková, Opera v Banské Bystrici, ASpO, Company Roberto Olivan, OXOXOX – Juri Konjar, G. Barberio Corsetti & Fatou Traore, Company Sidi Larbi Cherkaoui (v inscenaci Myth v roce 2007). Peter od roku 2001 také spolupracuje s Davidem Zambranem jako performer a asistent na lekcích a workshopech. Je spoluzakladatelem Les SlovaKs Dance Collective.

Clara Furey je jedinečná, nedefinovatelná a nekompromisní umělkyně. Působí jako klavíristka a tanečnice a její scénická hudba je ovlivněná Tori Amos, Björk a také Ninou Simone. V roce 2011 vytvořila se  Céline Bonnier v La Chapelle Scènes Contemporaines představení Hello… How Are You?

Je také autorkou představení Night Will Come, které vytvořila s Michikazu Matsune pro Worldmuseum of Vienna. V letech 2009 – 2012 spolupracovala s Benoît Lachambre na mnoha projektech, jako například Chutes Incandescentes. Od roku 2004 spolupracuje jako tanečnice s mnohými choreografy, jakými jsou Claude Godin (Magnet-Mesc, Chuchotements), Georges Stamos (Réservoir pneumatic, Schatje and Kloak) a Danielle Desnoyers (Play it Again ! a Là où je vis). V roce 2011 se zúčastnila operního projektu Lady & Bird’s opera Red Waters v režii Arthura Nauzyciele a v choreografii Damiena Jalete. Ve spolupráci s Damienem Jaletem pokračovala v roce 2013 v Musée du Louvre. Clara se jako tanečnice představila také v nejnovějším díle Davida Zambrana Tierras Enamoradas, v Projet Hôtel de la 2ème porte à gauche, v režii Catherine Gaudet a Jérémie Niel, a v inscenaci Dainy Ashbee Pour. Hrála také v posledním filmu Guye Maddine The Forbidden Room.

Photo © Francis Ducharme

© Marlene Gelineau Payette

Festival Hybaj ho! 2016 se koná pod záštitou radní pro kulturu MČ Praha 7. Festival podpořil Státní fond kultury.

logo-SFK Small

Hlavní mediální partneři festivalu:

logo RR_new_NAHLED small regiojet_logo_cmyk small

Vznik představení podpořili:

canada   images   la-chapelle