Termíny

04.03.2022 / 19:30

Informace

OSMOTIC PRACTICES je cyklus naslouchající problémům na umělecké scéně a reflektující vynucený stav hyperproduktivity, únavy a neustálého tlaku. Během několika setkání, vedených kurátorem Studia ALTA Petrem Dlouhým a přizvaných hostů*hostek, se chceme společně učit, jak porozumět našim uměleckým praxím a nechat je proplouvat mimo zavedené rámce produkce, a odhalovat tak potenciál vědomostí a zkušeností, které vytvářejí. 

Chceme se stát dočasnou podpůrnou skupinou. Nacházet ve sdílené intuitivní situaci oporu pro naše pochyby, strachy, potřeby i naděje. Hledat společnou vizi bezpečí a udržitelnosti naší činnosti. Rozvíjet imaginaci a přemýšlet o možných i nemožných změnách.  

Téma každého setkání staví na půdorysu archetypů v tarotovém balíčku Archetypes for a Journey & Governance of the Possible, který přepisuje kanonické archetypy Velké arkány do nových rolí nabízejících odlišný pohled na prostředí (ne)uměleckých praxí.


► INFORMACE PRO DIVÁKY

Pay what you can

V roce 2021 byly všechny akce ve Studio ALTA přístupné zdarma. Pro rok 2022 zavádíme systém Pay what you can, který vám umožní zvolit si takovou výši vstupného, jaká je ve vašich finančních možnostech.

Každé představení má nyní určenou doporučenou částku. Umožní vám nižší vstup přístup do ALTY? Super! Můžete zaplatit víc? Umožníte tak ostatním zaplatit méně. Nechceme soudit ani stigmatizovat, chceme akcentovat vzájemnou solidaritu a dostupnost kultury

Systém je inspirován bruselskými KAAI Theater, Ateliérem 210 a londýnským Battersea Arts Centre.

VSTUPENKY 

Prosíme o dodržování aktuálních hygienických opatření.