Termíny

21.10.2022 / 19:30
22.10.2022 / 19:30

Informace

Co musí cizinec překonat, než získá povolení k pobytu v ČR? Co hledal, když přicházel? Kolik papírů už poslal na Ministerstvo vnitra? A jak se vyrovnává s vědomím, že člověk rozhodující o jeho osudu se s ním ze zákona nesmí setkat? Vstupenku si můžete nechat v kapse. Pro vstup požadujeme vyplněný formulář. 

Zážitková hra, při které je divákovi stylizovaně simulován proces žádání o vízum. V průběhu své snahy prochází několika prostory a potkává se s útržky autentických příběhů Nikoly, Sai, Ping a Máši. Papír jako symbol byrokracie, prodloužené ruky státu, která ztratila cit v prstech. Pohybujeme se na hranici reálného a smyšleného absurdna.

V době, kdy bylo cestování v módě, jsme aktivně budovali politiku proti imigrantům. Nyní, s čerstvou zkušeností uzavřených hranic, můžeme zreflektovat, jak moc otevřené za normálních okolností jsou. A taky pro koho.

Po skončení představení zveme k diskuzi s odborníky na migraci a k volnému pohybu prostorem.

Autorky: Debora Štysová, Tinka Avramova a kolektiv
Účinkují: Nikola Isakovic, Sai Psyn, Yu En-Ping, Marie Anna Krušinová, Klára Lidinská, Magdalena Malinová, Mariia Khositashvili, Tinka Avramova, Debora Štysová
Koncept a scénografie: Debora Štysová
Režie: Tinka Avramova
Produkce: Debora Štysová, Petra Štěpánová a Moving Theatre
Koprodukce: Cross Attic
Supervize: Jiří Adámek
Poděkování: Meghana AT

Inscenace vznikla jako absolventská práce studentů Katedry alternativního a loutkového divadla: Je podpořena Nadačním fondem DAMU.

DAMU v Praze v rámci projektu MIND, financovaného z programu Evropské unie pro vzdělávání a osvětu (Development Education and Awareness Raising – DEAR). Nové nastudování probíhá díky finančnímu příspěvku Dotačního programu na podporu umělců v rámci rezidenčních pobytů na území statutárního města Plzeň. Informace obsažené v inscenaci nemusí nutně odrážet postoj či názor Evropské unie.

Po uvedení 21. 10. následuje diskuze v délce 30 minut.


► INFORMACE PRO DIVÁKY

Pay what you can

V roce 2021 byly všechny akce ve Studio ALTA přístupné zdarma. Pro rok 2022 zavádíme systém Pay what you can, který vám umožní zvolit si takovou výši vstupného, jaká je ve vašich finančních možnostech.

Každé představení má nyní určenou doporučenou částku. Umožní vám nižší vstup přístup do ALTY? Super! Můžete zaplatit víc? Umožníte tak ostatním zaplatit méně. Nechceme soudit ani stigmatizovat, chceme akcentovat vzájemnou solidaritu a dostupnost kultury

Systém je inspirován bruselskými KAAI Theater, Ateliérem 210 a londýnským Battersea Arts Centre.

VSTUPENKY 21. 10.

VSTUPENKY 22. 10.