Termíny

18.03.2021 / 19:00

Informace

Streamované setkání v ALTA Obýváku je součástí procesu tvorby projektu Mnohodinec, který připravuje Lucia Kašiarová s uměleckým týmem. Projekt se zabývá postavením jedince ve vesmíru.

Lucia si k diskuzi o individualismu a jeho možné proměně k mnohodinnosti přizvala lidi plynule morfující mezi vědou a uměním: Lenku Hronovou a Matěje Hývla. Záměrem této akce je potkat se a dát prostor náhodně vzniklým lidským projevům, které krystalizují na třecí ploše vědy a umění, kolektivní představivosti a individuálních zkušeností.

Sama v sobě jsem tebou.

22 + 22 = 44 = 8 = nekonečno = všichni plus jedinec = 9 = moje životní číslo = nekonečno (všichni, všechno) plus já = smrt/završení života = kompletní život jedince = mnohodinnost

To, že jsme oddělení jeden od druhého, je iluze. 

https://mnoho.ufftenzivot.cz/

► STREAM AKCE SLEDUJTE NA FACEBOOKU STUDIA ALTA

► STREAM MŮŽETE PODPOŘIT ZDE

Lenka (Mango)

Jako studentku laserových aplikací a astrofyziky mě krom čísel baví i slova. I když jen ta s významem. Také umím házet kameny, hraju totiž curling. Dále se podílím na pořádání společenských akcí, fotím, improvizuju, chodím do kopce, buduju si v garáži posilovnu a vystupuju v rámci Slam poetry.

Jsem autorkou sbírky Nemluvím,… a spoluautorkou sbírky Škála. Zbožňuju výzvy, stejně tak jednorožce a dobrý kafe. A spaní v hamace. 

#friendscallmeMango

Sledovat mne lidé mohou na Instagramu jako @lenkaeo

Lucia
Kombinuji v sobě systematiku a logiku s uměleckou intuicí a smyslovým přesahem. Nahodilost je mojí cností i neřestí, v improvizaci hledám fyzické zákonitosti, tělo je pro mě myslícím orgánem. Svoje Ego jsem porodila v podobě svého syna Egona, od té doby se na něj dívám s potěšením, humorem a nadhledem. Sledovat mě online moc nemůžete, s apkami nekámoším, raději se prezentuji živě v roztodivných uměleckých produkcích. Kdo mě chce potkat s lopatou v ruce, může mě navštívit v našem kempu u Sázavy.

Matěj
Jsem student a vědecký pracovník na Fyzikálním ústavu Akademie věd ČR, v profesionálním životě se snažím změřit co nejmenší věci, v tom osobním vidět co nejvíc divadel a performancí.

i když mi umění není od malička cizí, svět tzv. nového divadla jsem objevil relativně pozdě po svém příchodu do Prahy na školu, ale od té doby jsem neustále fascinován podobnostmi a rozdíly uměleckého a vědeckého světa. Ve snaze proniknout hlouběji do uměleckého vnímání reality jsem se v minulosti zúčastnil několika mezioborových inkubátorů, které pravidelně organizuje SE.S.TA ve Žďáru nad Sázavou.