Informace

Vernisáž výstavy Invalid dream Michaely Petrů, proběhne v rámci akce ALTA LIVE – klíčení sezóny v 18:00.
Výstava potrvá do 22. 5. 2022. Otevřeno denně 16:00 – 19:00.

Michaela Petrů, výrazná absolventka Rittsteinova ateliéru na AVU, je známá svým zkoumáním hranic malby a možností materiálu.

V projektu Invalid dream autorka soustřeďuje svou pozornost na výraznou pražskou čtvrť Karlín. Všímá si zde míst, kde se ještě na chvíli zastavil čas. Zajímá ji autentický moment a jejich proměna v pomíjivosti času dříve dělnické továrenské lokality. Fascinují ji staré industriální budovy a zákoutí i historické stavby, které však neúprosně pohlcují nové developerské projekty bezduchých kanceláří obludných rozměrů.

Ve svých obrazech autorka rozpracovává také detailněji různorodost sociálních vrstev. Zajímají ji konvence, stereotypy motivací, tužeb a cílů jednotlivých mainstreemových skupin i bohémských subkultur. Malířka s humornou nadsázkou groteskně vykresluje na jedné straně solidní úředníky a stoprocentně výkonné managery prahnoucí po vrcholných postech a na druhé straně předvádí bizardní hippstery a bohémy hédonicky hltající obskurní večírky. Srovnává tak kontrast mezi nekonvenčním bohémským a klasickým usedlejším životním stylem.

Prolínání komerční a alternativní zóny, míšení trendů, módy a stylů zobrazuje malířka se schovívavostí a nadhledem. Přizpůsobuje tomu i formální, technologické zpracování obrazů. “Klasickou“ akrylovou malbu kreativně kombinuje s barevnými samolepícími foliemi, které prořezává, přelepuje a díky tomu vytváří jakousi pop-artovou koláž komických postav, městských motivů, znaků, reklam a předmětů dění potřeby zobrazující výstižně mozaiku i přirozený chaos a variabilitu města. Inovativně tak využívá streetartovou techniku “Stickers Art”, jež umocňuje živelnost a nespoutanost pulzující metropole.

 


► INFORMACE PRO DIVÁKY

VSTUP JE ZDARMA

Akci můžete podpořit dobrovolným příspěvkem. Děkujeme!