Termíny

10.06.2021 / 19:30
11.06.2021 / 19:30

Informace

This is not about me! je sólová performance Michaely Daškové, která vznikla ve spolupráci se Cécile da Costa a Marikou Smrekovou. Je to fyzické vyprávění jednoho dziada, vypravěče, šaška, trickstera – který si půjčuje soudobé projevy různých mocných politických figur a hlasem, gestem a tělem komentuje svět.

Inscenace se pohybuje po tenké linii mezi parodií a kritikou, jemně zvýrazňuje a odhaluje to, co nemá být viditelné. Vychází z konkrétních a mediálně známých politických kauz, které ale mají univerzální poselství a ve své obecnosti reflektují hodnoty a jednání, jež se v různých společenských prostředích a systémech prosazují.

Tělo vypravěče se proměňuje pod vlivem různých politických narativů, žongluje se slovy, křičí, koktá, burácí a hlas teče prostorem, utíká, plazí se či napíná…

TRAILER


Prosíme o dodržování aktuálních hygienických opatření.

Vstup zdarma. Místo na premiéru 10.6. si můžete rezervovat zde a na reprízu 11.6. zde. Rezervace propadá 15 minut před začátkem představení. Doporučujeme přijít 30 minut před začátkem představení kvůli kontrole dokumentů.


Koncept, performer: Micha Ela Dašková
Hlasové a pohybové vedení: Cécile da Costa
Dramaturgie a režijní spolupráce: Marika Smreková
Light design: Filip Horn
Koprodukce: Studio ALTA

Michaela Dašková se letech 2008-2016 věnovala výtvarnému umění a vlastní výstavní činnosti. Studovala výtvarné umění na UJEP v Ústí nad Labem, FaVU v Brně a taneční improvizaci a fyzické divadlo v německém Freiburgu. Pracovala jako herečka a produkční v divadelním spolku Teď nádech a leť, spolupracovala s Verity Standen v site specific hlasovém projektu HUG. Absolvovala tříměsíční uměleckou rezidenci v ruské Kolomně. Vede pohybové, hlasové a výtvarné dílny v Čechách i v zahraničí.

Představení bylo podpořeno Ministerstvem kultury ČR a Státáním fondem kultury ČR.


 

● V roce 2021 jsou všechny akce v ALTĚ zdarma! ●

V době pandemie jsme neměli možnost se s vámi potkávat osobně a otevřít ALTU široké veřejnosti. Teď, když je to možné, vám proto chceme být ještě blíž. Rozhodli jsme se, že na naše programy v roce 2021 nebudeme vybírat žádné vstupné, aby mohl přijít opravdu každý. Kulturu všem!