Termíny

19.04.2022 / 19:30
20.04.2022 / 19:30

Informace

Komponovaný večer dvou představení pohybového divadla.  

Michaela Dašková: This is not about me!

This is not about me! je sólová performance Michaely Daškové, která vznikla ve spolupráci se Cécile da Costa a Marikou Smrekovou. Je to fyzické vyprávění jednoho dziada, vypravěče, šaška, trickstera – který si půjčuje soudobé projevy různých mocných politických figur a hlasem, gestem a tělem komentuje svět.

Inscenace se pohybuje po tenké linii mezi parodií a kritikou, jemně zvýrazňuje a odhaluje to, co nemá být viditelné. Vychází z konkrétních a mediálně známých politických kauz, které ale mají univerzální poselství a ve své obecnosti reflektují hodnoty a jednání, jež se v různých společenských prostředích a systémech prosazují.

Tělo vypravěče se proměňuje pod vlivem různých politických narativů, žongluje se slovy, křičí, koktá, burácí a hlas teče prostorem, utíká, plazí se či napíná…

Michaela Dašková se letech 2008-2016 věnovala výtvarnému umění a vlastní výstavní činnosti. Studovala výtvarné umění na UJEP v Ústí nad Labem, FaVU v Brně a taneční improvizaci a fyzické divadlo v německém Freiburgu. Pracovala jako herečka a produkční v divadelním spolku Teď nádech a leť, spolupracovala s Verity Standen v site specific hlasovém projektu HUG. Absolvovala tříměsíční uměleckou rezidenci v ruské Kolomně. Vede pohybové, hlasové a výtvarné dílny v Čechách i v zahraničí.

► TRAILER 

RECENZE 

Představení bylo podpořeno Ministerstvem kultury ČR, Státním fondem kultury ČR a městskou částí Praha 5.Koncept, performer: Micha Ela Dašková
Hlasové a pohybové vedení: Cécile da Costa
Dramaturgie a režijní spolupráce: Marika Smreková
Light design: Filip Horn
Koprodukce: Studio ALTA

Foto: Michal Hančovský


Kateřina Szymanski: HEREAFTER

Pohled klouzající po ohraničeném prostoru. Jsem to já, kdo určuje místo – bod – moment na mapě. „TADY” – říkám, ukazuji a vím, že jsem daleko. Chci se přiblížit.
Dotýkám se prstem třeba desky stolu, třeba papíru se zakreslenou strukturou, která patří minulosti. Rozumím. Vrstvy, v nichž se ocitám, kterým věnuji svoji pozornost, tvoří krajinu a já novou mapu. Jsem s tebou. Tluče mi srdce, s tebou.
Performance, ve které Kateřina Szymanski pracuje s tělem, objekty, materiálem a prostorem. Skrz optiku „vzdálenost, čas a rytmus“ se, na základě osobních zkušeností, dívá na některá společenská a politická témata současnosti, jejichž výběr ponechává oku, vnímání a interpretaci diváka.

► INFORMACE PRO DIVÁKY

Pay what you can

V roce 2021 byly všechny akce ve Studio ALTA přístupné zdarma. Pro rok 2022 zavádíme systém Pay what you can, který vám umožní zvolit si takovou výši vstupného, jaká je ve vašich finančních možnostech.

Každé představení má nyní určenou doporučenou částku. Umožní vám nižší vstup přístup do ALTY? Super! Můžete zaplatit víc? Umožníte tak ostatním zaplatit méně. Nechceme soudit ani stigmatizovat, chceme akcentovat vzájemnou solidaritu a dostupnost kultury

Systém je inspirován bruselskými KAAI Theater, Ateliérem 210 a londýnským Battersea Arts Centre.

VSTUPENKY 19. 4.

VSTUPENKY 20. 4.

 

Prosíme o dodržování aktuálních hygienických opatření.