Termíny

12.11. 2017 / 19:30

Informace

„Mikročástice se z chaotického hluku vytancovaly v divokém víru do dokonalých struktur. Všechno bylo dokonalé, všechno v absolutní harmonii. Avšak netrvalo dlouho a tato dokonalost a absolutní harmonie se v jedné chvíli začaly pomalu…“

Taneční inscenace Eroze je inspirovaná knihou cambridgeského profesora Simona Barona-Cohena s názvem Věda zla, která pojednává o erozi empatie v současné společnosti a přehodnocuje její důležitost. Tvůrce zajímá eroze jako skupina procesů, které způsobují deformaci zemské kůry. V této definici ale nahrazují zemskou kůru za empatii a společným uměleckým jazykem hledají procesy a příčiny, které ji deformují.

Inscenace Eroze vznikla ve spolupráci s občanským sdružením Tri4, jehož členové se věnují tvorbě autorských inscenací fyzického divadla. V rámci těchto inscenací a ve spolupráci s ostatními pozvanými umělci hledá Tri4 svůj společný umělecký jazyk a snaží se tak reflektovat současnou dobu. Reagovat na otázky, které s sebou přináší, prostřednictvím umělecké tvorby.

Projekt Eroze byl podpořený z veřejných zdrojů poskytnutých Fondem na podporu umění.

Dále vznikl za podpory: Záhrada – Centrum nezávislej kultúry, Studio ALTA, Divadlo na cucky, DW7, Cooltour Ostrava, Rezi.dance v lese, Konzervatórium J.L.Bellu v Banskej Bystrici, kterým zároveň děkujeme za poskytnutí rezidencí.

Speciální poděkování: Sára Arnstein, Martina Homolová, Markéta Malkova, Peter Feky Fekiač, Michal Hančovský, Peter Homola, Maroš Hrušovský, Róbert Karvay, Ondrej Mrva, Daniel Mudrák, Jaro Viňarský.

Choreografie a pohybový materiál: Lukáš Homola

Dramaturgie, idea: Jakub Mudrák

Interpretace a pohybový materiál: Veronika Čimborová, Markéta Jandová a Lukáš Bobalík

Hudba: Adam Dekan

Scénografie: David Javorský

Kostýmy: Veronika Ďurišová

Světelný design: Ján Čief

Supervize: Csongor Kassai, Lucia Kašiarová

Produkce: Alexandra Mireková 

Foto – plakát, bulletin: Filip Jandourek

Výtvarný návrh: Veronika Ďurišová

Grafická úprava: Jiří Šimek

Veřejná generálka: 12.11.2017/19:30/Studio ALTA, Praha

Premiéra: 16.11.2017/19:00/Záhrada CNK, Banská Bystrica

Repríza: 5.12.2017/Liptovský Mikuláš

Repríza: 9.3.2018/Záhrada CNK, Banská Bystrica

TRAILER