Termíny

27.2. 2017 / 18:00

Informace

Ufftenživot: Loneliness & Stuff

Nejen pohybový duet o samotě a sdílení s trpkým humorem i úsměvným patosem hledá chybějící střípky lidského štěstí.

Sdílím. Jsem díl. Sdílím s tebou. Sdílím tedy jsem. Jsi moje jistota v neklidu. Neklid v jistotě. Jsi moje já. Druhý díl. Série o dvou dílech. Jsme dílo. Detailní kresba. Prokreslenost postavy. Hlavně se nehýbej, ať to není rozmazaný. Neustálý pohyb částic. Vibrace. Hmota a nehmota. Sám jsem přišel, Sám jsem, sám odejdu. Jsem díl. Díl sám o sobě. Bez pokračování. Nultá série. Sdílím. V sobě. Tedy jsem. Jsem nekonečná otázka času. Klid co na klidu nechce být závislý. Jsem dojem, který se mění. Sám se sebou všude kam se podíváš.

Je možné vytvářet zážitky, které změní uhel pohledu na realitu a člověk, který tento zážitek přijme a prožije, může z divadla odejít jiný. Jaký, to je na vás… Loneliness & Stuff je především zážitek.

Tvůrci představení: Sára Arnstein, Jiří Šimek (Ufftenživot)

Hudba: Ivo Sedláček

Reprodukovaná hudba: Forest Swords, Perfume Genius, La Femme, WhoMadeWho

Ligth design: Štěpán Hejzlar, David Prokopič

www.ufftenzivot.cz

www.facebook.com/jsemgog

www.instagram.com/ufftenzivot

Představení podpořili: MKČR, Městská část Praha 7, Nadace Život umělce, Studio ALTA, Tanzfaktur (Kolín nad Rýnem), České centrum v Düsseldorfu, Nová síť, Divadlo na Cucky.

Děkujeme: Dwayne Holliday, Slava Gepner, Lucia Kašiarová, Jan Žůrek, Lukáš Homola, Marek Zelinka, Florent Golfier

Valencia James: Mezi světem a mnou

Před devíti lety jsem se přestěhovala do Maďarska a z ničeho nic jsem se z Valencie, vášnivé tanečnice a hrdé barbadosanky stala černošskou holkou, chodící čokoládou, černou Jezábel.

Mezi světem a mnou je reflexí života uprostřed převážně bělošské středoevropské společnosti, reflexí ženy afro-karibského původu, trapných setkání a složitých otázek identity. Představení svým názvem a ústřední myšlenkou vychází ze stejnojmenného bestselleru afro-amerického spisovatele Ta-Nehisi Coatese a zkoumá odlidšťující moc stereotypu.

Choreografie / režie: Valencia James
Hudba: Ádám Márton Horváth
Světelný design: Zoltán Grecsó
Performing: Valencia James

Podpořili: L1 Association, Workshop Foundation
Zvláštní poděkování: Botond Bognár, Lexie Bean, Jacob Firman, Gyúla Berger, Ivo Dimchev, David Yates, Lian Marina, Benjamin Jarrett
Premiéra: 20. 10. 2016 / L1dancefest, Budapešť

30 min / v anličtině

Hl. m. Praha podpořilo festival Malá inventura částkou 630 000,- Kč.