Termíny

16.12. 2016 / 19:00 / Obývák

Informace

Znesvářené generace vymýšlí způsob, jak se důsledně míjet na jednom pozemku, dynastie trpaslíků zbohatne obchodováním s lodním vybavením, sado-maso sestry provozují diskrétní domov pro slepce, muž žije v harmonii se zvířaty a rostlinami, v pilíři mostu je nalezen trůn Karla IV., vášnivý lovec pořádá orgiastické hody ve zlato-černo-stříbrném sále bez oken. Jak vypadá nejnesmyslnější krov severně od Alp?

Nekompromisní architekt navrhuje odpadní trubky čtvercového průřezu, specialisté objevují nejvyšší patro neznámé věže, radikální investor zavrhuje 118 architektonických návrhů, znepřátelí si všechny místní instituce a přežije dva souboje.

Vítěz utkání „Muž proti stroji“ trénuje na svůj comeback, baronka bydlí uprostřed průmyslové zóny na hradě ze 12. století, muž píše nedekódovatelný tlustý rukopis, železniční zaměstnanec hraje na dráty od výhybek, poustevník trpí hazardními sklony, smrtící dům ožívá jednou za 11 let, manžel přestaví řadový domek.

Cementovo-mincová hrouda možná komunikuje s mimozemským světem, jednonohý muž přebývá se svým dobytkem v klenbách obří rampy, vzpurní a násilní obyvatelé bydlí v husitské vozové hradbě. Co stojí na místě, kde Hannibal oplakával svého zmrzlého krokodýla?

Rodina se schovává celý život za vraty, homosexuální duchovní zhotoví vibrační komoru a velkou odstředivku, stavebníkův syn postaví dům naopak a z hvězdárny je vidět Měsíc pouze dvakrát do roka.

 Během křtu bude Gottfried Müller vytvářet a signovat obálky knih!

tiráž

Gottfried Müller – Melancholie a dobrodružnost stavění, 25 zapomenutých staveb

z německých originálů „Schwermut und Abenteuer des Hausbaus: 24 Portraits verlorener Gebäude“ přeložil Mirko Baum

vydaly Markéta Mráčková, Barbora Šimonová a kulturní družstvo cosa.cz v roce 2016

obálka a grafická úprava Viktor Vejvoda

redakce českého textu Soňa Ryndová

náklad 1000 výtisků

vytiskly Tiskárny Havlíčkův Brod, a. s.

64 stran

ISBN 978-80-270-0646-5

Kniha vychází za podpory Česko–německého fondu budoucnosti, Nadace české architektury a Nadačního fondu Art–Now.