Termíny

09.05.2021 / 14:00

Informace

První letošní Klub proběhne v rámci festivalu HYBAJ HO 10 ½ živě v ALTĚ a prostřednictvím platformy ZOOM. Pořádá Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA.

Budeme se věnovat čtení textu Bojany Kunst Několik poznámek k práci tanečníka, který byl původně publikovaný v knize Postance. Do češtiny text přeložil Petr Soukup a najdete ho v následujícím vydání Taneční zóny. Na Klubu budeme společně číst úryvky z textu, sledovat ukázky a diskutovat s hosty o tom, co v současné době znamená práce umělkyně/umělce, jak je prekarizovaná a jak jsou umělkyně a umělci schopni tyto podmínky měnit.

Hosty Klubu budou umělci letošního ročníku HYBAJ HO, americko-francouzská teoretička, umělkyně a editorka magazínu Repere Marisa Hayes, která se zaměřuje na expanded cinema a choreografii, a Petr Soukup, český filosof a překladatel píšící o tanci a jeho zranitelnosti.

Přístup k ZOOM je zdarma, místo si prosíme rezervujte ve formuláři ZDE, přihlášeným pošleme text Bojany Kunst mailem, přečtěte si ho prosím v předstihu.

Diskuse bude probíhat v českém a anglickém jazyce s možností překladu.

K diskuzi se můžete připojit zde

Meeting ID: 890 4141 1725
Passcode: 893978

PRAKTICKÉ INFORMACE PRO DIVÁKY:

  • Všechny akce jsou zdarma.
  • Veškeré festivalové akce se konají v ALTĚ v prostorech Invalidovny, přesné místo jednotlivých akcí vám bude upřesněno u vstupu.
  • Na všechny akce je třeba se prokázat negativním antigenním testem nebo potvrzením o očkování, případně čestným prohlášením o pravidelném firemním testování nebo potvrzením od praktického lékaře o prodělání covidu v uplynulém měsíci.
  • Děti do 10ti let se nemusí prokazovat testem, pokud jsou v doprovodu rodinného příslušníka s negativním testem.
  •  Děti testované ve školách prosíme přinést čestné prohlášení.