Termíny

28.6. 2018 / 19:30

Informace

Keru Not Ever (Infinite Machine, CA)

https://infinitemachine.bandcamp.com/album/im052-keru-not-ever-tereza

Racine (Dream Disk Lab, CA)

https://dreamdisklab.bandcamp.com/album/eve

Enchanted Lands (Genot Centre, CZ)

https://genot.bandcamp.com/album/feed-goals

O tajemném montrealském producentovi Keru Not Ever na internetu nenajdete o moc více informací než tu, že jde o tajemného montrealského producenta. Jeho výrazný debut Tereza u vlivné mexické značky Infinite Machine kombinuje cinematický zvuk s pronikavými syntezátory, dronem i občasnými vpády field recordings a nechává jej rezonovat za stěnami současné klubové scény. Tam se rozprostírá drsný svět, občas násilný, občas krásný a uklidňující.

I při poslechu aktuální produkce kanadského audio-vizuálního umělce Juliena Racina si pravděpodobně vzpomenete na nejvýraznější jména současné digitální abstrakce jako Kara-Lis Coverdale, Tim Hecker nebo LXV. Člen kolektivu Dolphin Dream Pyramids do svého masivního a těkavě rozostřeného zvuku pomocí kolážovité metody samplingu a výrazných zvukových retuší dokáže nedbale vtěsnat vlivy techna, filmových soundtracků i precizního sound-artu.

Enchanted Lands v loňském roce debutovala u Genot Centre s kazetou Feed Goals, která ji krom nominací na ceny Vinyla a Anděl přinesla i výrazný ohlas v zahraničí. Ve zvuku Enchanted Lands se potkává hypnagogický ambient, současný klubový sound design, ASMR, new age i výrazný odkaz českých filmových soundtracků Zdeňka Lišky či Luboše Fišera. Od tklivých větrných harf přes intimní šepot až k trancovému blouznění… Výsledkem je nepolapitelný tvar, který posluchače nutí očekávat zvrat za každým rohem.