Termíny

14.12.2020 / 19:30

Informace

…koupelna, věžák, dřevěná palanda, velkoměsto, starobylý dům, kachláky, hory, vodovodní baterie, kuchyně, vesnický statek, pokojík, rašeliniště…

Místa, kde jsme byly doma, kde jsme doma a kde budeme doma: v krajině, v domě, mezi svými – lidmi i předměty. Místa, na která vzpomínáme, která objevujeme, opouštíme i ztrácíme. Místa, která jsou teritoria našeho života, protože se k nim váže základní lidská potřeba být někde doma.

Autorské divadelní představení vznikalo od roku 2016 na základě knížky Dagmar Urbánkové Dům o rodném domě na Valašsku, časosběrných textů Kateřiny Jungové ze Starého a Nového Města v Praze a črt Jitky Prosperi ze Soběslavska a pražské Michle. Autorky hledaly také v české literatuře texty, které se s těmi jejich tématicky či místopisně propojují. Součástí scénáře jsou proto i úryvky z básní, próz, fejetonů a deníků Egona Bondyho, Františky Jirousové, Terezy Límanové, Jana Nerudy a Filipa Topola.

Klipovitě sestříhané texty jsou spojené do tématických kapitol (Krajina, Dům, Předměty, Pracoviště, Činnosti, Ztráta místa). Projekt inscenačně usiluje o vyvážené využití slova, obrazu, hudby a pohybu. Pracuje s videoprojekcí, kamerou, která živě snímá hru s objekty, autorskou hudbou i prvky site specific performance.

► SLEDUJTE NA FACEBOOKU STUDIA ALTA ◄

DOBROVOLNÝ PŘÍSPĚVEK ZA ONLINE STREAM

Vytvořily: Tereza Durdilová, Kateřina Jungová, Olga Königová, Jitka Prosperi, Dagmar Urbánková, Eliška Vavříková
Účinkují: Kateřina Jungová, Jitka Prosperi, Dagmar Urbánková
Videopostprodukce: Eduard Germis
Fotografie: Barbara Hucková, Eduard Germis
Produkce: Divadelní společnost K4, z. s.
Uvádíme s podporou Studia ALTA.
Finančně podpořili: Státní fond kultury ČR, Městská část Praha 5, Nadace Život umělce a Hlavní město Praha.
Dále podpořila HAMU.
Projekt vznikl v rámci umělecké rezidence v Moving Station v Plzni a v MeetFactory Praha.

TRAILER

Foto: Barbara Hucková