Termíny

14.10. 2017 / 19:30

Informace

Nejnovější sólo Julyena Hamiltona, který se věnuje sólové tvorbě již 35 let. V tomto díle se představí jako tazatel i dotazovaný.

Exponovaná intimita.

Obnovená intimita.

Je to pohled naší doby a pohled na naši dobu přes individuálního tvůrce

Který je dotazovaný a tvoří.

Technika

Pominutelná jako tvoje srdce

Na fotografiích

Zachycené a ztracené;

Malý svět

Milion malých světů

Západ, náhlý, spánek, probuzení;

Tvůj pominutelný moment, pulsuje.

Interview mělo premiéru v Bruselu v listopadu 2016. Sólo Play Julyena Hamiltona bylo uvedeno v ALTĚ v roce 2015 a v roce 2016 zde hostoval v rámci hudebního festivalu „vs. Interpretation“.

Julyen Hamilton je tanečník, choreograf, básník, pedagog a hudebník. Již 40 let působí na taneční scéně po celém světě. Narodil se a vyrůstal ve Velké Británii. V 70. letech, v období radikálního experimentování, trénoval v Londýně. Jeho tvorba je převážně improvizovaná. V přítomném okamžiku komponuje tanec i text, který je často součástí díla. Jeho práce s textem je jedinečná, přirozeně propojuje jeho letitou zkušenost s tvůrčím psaním a tancem. Ve své práci s jeho souborem Allen´s Line režíruje tanečníky a světelné designéry, výsledkem čeho jsou bezprostřední díla vznikající tady a teď.

Od 80. let tvoří v úzké spolupráci s mnoha hudebníky z celé Evropy. S některými hudebníky pořádá i autorská čtení svých básní. Je také uznávaným pedagogem; ve své pedagogické činnosti vychází ze svého výzkumu techniky a improvizace, přičemž se zaměřuje zejména na prostor, čas, hlas a dramaturgii.

 www.julyenhamilton.com

www.allensline.com

http://vimeo.com/87450972

© bluedog publications