Termíny

1.3. 2018 / 19:30

Informace

Letmo Productions, Cáry mlhy & Genot Centre uvedou koncert klasiků světlé strany ambientní hudby Jona Porrase a Gregga Kowalskyho doplněný o exkluzivní kolaboraci Laury Luny s Tarnovským.

Jon Porras se do Prahy vrací po sedmi letech, kdy se v klubu K4 představil s Evanem Caminitim v duu Barn Owl. Porras má za sebou kolaborace se jmény jako Jefre Cantu-Ledesma či Stephen O’Malley (Sunn O)))) a jeho alba vyšla na značkách Root Strata, Important Records či Thrill Jockey. V Praze představí svou aktuální novinku „Tokonoma“ – první sólové album po více než 4 letech a zvukově zatím nejbarevnější počin jeho bohaté kariéry.

Losangeleský sound-artista Gregg Kowalsky vydal v první dekádě 21. století několik alb na věhlasném labelu Kranky. Po letech, kdy se věnoval spíše zvukových instalacím a projektu Date Palms, se v loňském roce vrátil s albem „L’Orange, L’Orange“. Prosluněnou nahrávku kombinující hřejivé minimalistické plochy analogových syntezátorů s bezbřehými možnostmi současného digitálního zvuku označil časopis Rolling Stone za jednu z 20 nejlepších experimentálních desek roku.

Výjimečné bude také úvodní vystoupení večera. Mexická audiovizuální umělkyně Laura Luna se vrací do ČR, aby si po téměř dvou letech zopakovala kolaboraci s členem Gurun Gurun Járou Tarnovským z páté edice Silent_Night. Tentokrát však minimalismus na hranici slyšitelnosti vymění za odvážné zvukové koláže.

Jon Porras (Barn Owl /US)

http://www.jonporras.com/

https://jonporras.bandcamp.com/

Gregg Kowalsky (Date Palms /US)

http://greggkowalsky.net/

https://greggkowalsky.bandcamp.com/

Luna & Tarnovski (MX/CZ)

https://genot.bandcamp.com/album/luna-tarnovski