Termíny

27.10. 2018 / 21:00

Informace

Hallogenerator je multimediální elektro sága nešťastného party robota z budoucnosti. Při transportu časem se jeho softvérové vybavení určené na eliminaci populace lidí poškodilo mutacemi virů. Robota se podařilo nastartovat pouze v party režimu.

Hallogenerator vykresluje kontrast mezi digitálním světem strojů a biomorfním světem lidí, kde obě strany sem-tam selhávají a zároveň skórují v temné atmosféře nepředvídatelných souvislostí.

Performance nastavuje zrcadlo producentům, DJ-ům, a popovým zpěvákům, kteří digitálně vylepšují svůj zpěv, no zároveň muzikální forma přináší na pódium esenci zábavy a intelektuálního obsahu. Nenásilnou formou útočí i na technologickou gramotnost národa, jazzovou policii a spolehlivost počítačů. Klade otázku, zda experimentální autorský hardvér a softvér patří na pódia a zdůrazňuje význam jeho použití i v širším kontextu.

Staré šlágry oděny do zvuku éry 8-bitových počítačů zažehnou plamen v každém srdci. Buď ho miluješ, anebo nenávidíš. Doprovází tě v podobě podivně fungujících technologií.