Termíny

18.3. 2019 / 19:30

Informace

Forbína Petra Fischera je diskusní série propojující divadlo a talkshow, ve které se potkávají zajímaví hosté a ještě zajímavější témata. Projekt navazuje na úspěšný pořad České televize Konfrontace Petra Fischera. Moderátor se svými hosty a divadelním (tanečně-fyzicko-hereckým – v podání Jiřího Šimka/Ufftenživot) doprovodem rozvíjí kreativní dialog teď a tady, živě před zraky diváků.

Taneční rej provokativních myšlenek. Něha a brutalita. Myšlenka jako choreografie.

Hosté březnové Forbíny:

Martin Veselovský (DVTV)

Nora Fridrichová (Česká televize)

doc. Mgr. Jakub Macek, Ph.D. (vedoucí Katedry mediálních studií a žurnalistiky MUNI)

Další termíny: 10.4., 29.5., 20.6.

Forbína Petra Fischera je koprodukční projekt Divadla Feste, souboru Ufftenživot a prostoru Studio ALTA.

www.divadlofeste.cz/ / www.ufftenzivot.cz /www.studioalta.cz

Tvůrci Forbíny Petra Fischera:

Petr Fischer

Český novinář, scenárista a moderátor. Od prosince 2016 do prosince 2018 zastával pozici šéfredaktora stanice Českého rozhlasu – Vltava. Vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy. Studium zakončil roku 2000 obhajobou diplomové práce na téma Na cestě (z) metafyziky: Heidegger a Derrida. Pracoval v deníku Lidové noviny, kde se v roce 2001 stal hlavním komentátorem. Od roku 2003 působil v české redakci BBC. Tři roky byl vedoucím kulturní rubriky deníku Hospodářské noviny, několik let vedl kulturní rubriku České televize. Moderoval televizní pořady Před půlnocí a Kulturama. V letech 2014 až 2017 se na televizní stanici ČT art vysílal jeho vlastní pořad Konfrontace Petra Fischera. Je autorem knihy fejetonů Veřejné osvětlení a spoluautorem scénářů dokumentárních filmů Papírový atentát a Drnovické catenaccio aneb Cesta do pravěku ekonomické transformace. Za svou práci byl oceněn Cenou Rudolfa Medka a Cenou Ferdinanda Peroutky.

Jiří Honzírek

Studoval režii a dramaturgii na brněnské JAMU (2006). Absolvoval studijní stáže na Hoogeschool voor de Kunsten v Amsterdamu (2002, 2003) a Folkwang Hochschule v německém Essenu (2004). V současné době studuje doktorandský program na katedře Teorie a dějin divadla FF MU. V roce 2006 založil Divadlo Feste, kde je uměleckým šéfem. Pohostinsky nastudoval inscenace v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, Západočeském divadle v Chebu, Městském divadle Most, Švandově divadle na Smíchově, Slováckém divadle v Uherském Hradišti, HaDivadle, Divadle Polárka. V letech 2009 a 2010 přednášel na FSS MU kurz Umění, politika, média. Po inscenacích Pásla koně na balkóně a Mimořádné události (Martin Crimp) nastuduje pro Divadlo Feste světovou premiéru textu Romana Sikory Pohřbívání (premiéra 7. června).

Jiří Šimek

Je divadelní tvůrce. Věnuje se autorské tvorbě a je spoluzakladatelem souboru Ufftenživot. Absolvent katedry alternativního a loutkového divadla v atelieru herectví Petry Tejnorové pražské DAMU. Jako herec/performer hostuje v nezávislých divadelních projektech především v Praze. Účinkuje ve filmech a v televizi. Ve své autorské tvorbě se zabývá souhrou fyzického divadla, tance, improvizace slampoetry a nových médií, jež dohromady spojuje téma projektu. Hledá divadlo o kterém se nepřemýšlí, ale s kterým se dá přemýšlet. Hledá divadlo pro digitální dobu, jako prostor kde budeme moci spolupracovat.  Pro platformu Ufftenživot vytváří trailery k inscenacím a v dalších několika inscenacích byl tvůrcem videoprojekcí. Autorské projekty v rámci Ufftenživot – GoG, Loneliness & stuff, KEEP CALM, Neboj_aneb show Tanečníka Jiříka a připravovaný projekt Words of Apology.

»»» VSTUPENKY «««