Termíny

09.11.2022 / 17:00
11.11.2022 / 17:00
12.11.2022 / 15:00

Informace

Bez čeho by podzim nebyl? Bez Partitury! Dvanáctý ročník festivalu komunitního divadla, během kterého se pedagogové, děti i umělci a umělkyně učí jeden od druhého.

9.11.

17:00

Žirafy netančí

interaktivní představení o jinakosti a vzájemnosti

Pohádka, zasazená do světa džungle (metafory lidské společnosti), boří tradiční předsudky o tom, že malý tlusťoch nebo hubený dlouhán se nemohou dobře pohybovat – natož krásně tančit z podstaty své jinakosti. Představení hledá odpověď na to, zda je fyzická krása skutečně nutnou podmínkou pro dokonalý taneční výkon či osobní úspěch

Scénář a režie: Lenka Tretiagová a kolektiv
Hudba: Ondřej Galuška
Ilustrace: Ondřej Lipovský
Kostýmy: Lubica, Bábek, Melcerová
Hrají: Čtvrtník Jan, Kašparová Salay Eliška, Kozubková Jana, Vích Sebastián, David Králík
V dětských rolích: Bábková Karla, Glos Eduard, Horová Adéla, Kupčík Josef, Součková Kateřina, Novotný Josef, Galuška Radovan, Solarová Natálie
Light design: Filip Horn

18:00

Žirafy netančí

kreativní dílna s diskusí o klopýtání při soužití v komunitě

V průběhu kreativního workshopu si děti vyzkouší hraní v obřím leporelu s živou hudbou a octnou se přímo na plese v pralese, kde platí přísné zákony džungle. 

Dramaturgie: Lenka Tretiagová
Kreativních hraní vedou: Čtvrtník Jan, Kašparová Salay Eliška, Kozubková Jana, Vích Sebastián, David Králík, Ondřej Galuška, Lubica Bábek Melcerová a děti Tanečního studia Light, vše nasvíceno Filipem Hornem


11.11.

17:00

Putování ve větvích

kreativní dílna s diskusí o putování po stromě, jenž je obrazem našeho světa

Kreativní dílna je vedena formou scénického čtení, během kterého se děti seznámí s texty literární předlohy autora Timothée de Fombella – Tobiáš Lolness. Úryvky dobrodružného příběhu děti rozehrají pod vedením profesionálních umělců Jana Čtvrtníka, Lenky Nahodilové, Davida Králíka a dětí Tanečního studia Light při tajemné živé hudbě Jana Holečka, Agnes Kutas a Jaroslava Kořána. Možná objeví tajemný mluvící kořen stromu, který drží při životě bájný svět, jehož dočasnými návštěvníky se staneme ve světle a stínu Sebastiána Vícha.


12.11.

15:00

Máme si co říct

představení studentů uměleckých škol o stoupání lidiček ke hvězdám

Inscenace studentů DAMU je propojením činohoreního, stylizovaného a znakového divadla. Inscenace bude doplněna hodinovou kreativní dílnou inspirovanou kramářskými písněmi a jejich původním posláním. Představení s dílnou je určeno starším dětem a studentům.

Režie, dramaturgie, interpretace: Pavel Šindelář, Anna Tretiagová, Teodora Kochová, Adéla Zmrzlíková
Režijně-dramaturgická koncepce: Anna Tretiagová
Režijní, dramaturgická a herecká supervize: Aleš Bergman, Michaela Váňová
Hudba: Šlapeto, Václav Koubek

18:00

Párty túra

setkání malých a mladých umělců na křižovatce jejich cest

Setkání začínajícíh umělců při hudbě a tanci na tradiční křižovatce cest, po kterých jedni teprve nastupují a jiní již stoupají k vysněným uměleckým cílům. K tanci a poslechu hraje studentská kapela.


► INFORMACE PRO DIVÁKY

Rezervace na jednotlivé akce na emailu: Tretiag@volny.cz

Platba na místě.