Informace

SOBOTA 13.10. A NEDĚLE 14.10. (pozn.: oba dny je stejný program)

14:00 + 17:00 / L. Tretiagová a TS Light: Putování ve větvích

Tanečně-divadelní inscenace inspirovaná románem Timothée de Fombella Tobiáš Lolness pro děti od 5 let a dospívající mládež.

VSTUPENKY

15:00 – 19:00 / Dílny pro děti na kavárně ve spolupráci s organizací Ekodomov

Moštování
Návštěvníci si zde mohou vyzkoušet výrobu ovocné šťávy – moštu pomocí praktického drtiče a tradičního ručního lisu. Čerstvě vylisovaný mošt chutná nejlépe :-) Workshop je zdarma!

Modely rozložení a pohybu vody v krajině
Který typ krajiny pojme nejvíce vody? Co se stane s vodou, která naprší na různé typy půdy? Jakou funkci plní v půdě humus či kompost? Odpovědi na tyto otázky budeme hledat prostřednictvím praktických ukázek na zmenšených modelech krajiny. Workshop je zdarma!

14:30 + 16:00 / Workshop fermentování pro dospělé ve spolupráci s organizací Zachraň jídlo – WORKSHOPY FERMENTOVÁNÍ BUDOU POUZE V SOBOTU!

Udělejte si vlastní pickles! Fermentace zelí, mrkve i cibule je hračka. Zuzana Štěpničková ze Zachraň jídlo vás to naučí během jediného workshopu. Na Ekovíkendu se tak naučíte, jak zpracovat přebytky vaší úrody a zpestříte si svůj jídelníček touhle zdravou chuťovkou.

VSTUPENKY

PONDĚLÍ 15.10. 2018

9:00 + 10:30 / L. Tretiagová a TS Light: Putování ve větvích / hrajeme školám

Tanečně-divadelní inscenace inspirovaná románem Timothée de Fombella Tobiáš Lolness pro děti od 5 let a dospívající mládež.

10:15 / Workshop pro školy Potraviny a „můj život“,
aneb prožij na chvíli svůj život jako člen jedné sociální skupiny a zjisti, jaké máš možnosti ve využívání a spotřebě potravin.

Zážitkový workshop, kde si žáci prožijí, prostřednictvím strategické hry, jak hospodaří s jídlem různé sociálně a ekonomicky odlišné skupiny. V rámci hry musí účastníci promýšlet své zásoby, vyhodnocovat i vymýšlet strategie, jak pokrýt svou denní potřebu jídla i jak nakládat s přebytečným jídlem. V závěrečné části workshopu budou žáci pomocí tabletu vyhledávat informace o různých dopadech plýtvání potravinami. Ve skupinách natočí krátké video, ve kterém vytvoří výzvu pro ostatní, proč neplýtvat a jak využít komunitní lednice.

Workshop se koná ve spolupráci s nadací Tereza z.s. a s projektem  sdílené lednice – Byznysu pro společnost & Samsung.

20:00 / Kino v Obýváku: Děkujeme za déšť
Promítání filmu o dopadech klimatických změn v Africe a o odhodlání místních bojovat o zelenější svět. Vstup zdarma!