Termíny

14.5. 2019 / 19:30

Informace

Uvádí DIVADLO CONTINUO v koprodukci se Švestkovým Dvorem a Accademia Teatro Dimitri.

“Tanec smrti  – muži uvězněni v cele, snažící se uniknout vlastnímu osudu”

– Jana Machalická, Lidové noviny

Inscenace tanečního, vizuálního a fyzického divadla, inspirovaná několika historickými, mytologickými a současnými příběhy a jejich postavami, které žily v extrémních situacích izolace způsobené válkou, vězením, psychiatrickou léčbou nebo jiným zásahem osudu.

Vstupujeme do zvláštní dřevěné skříně, naplněné tmavou půdou. Připomíná nám zapomenutý, až bolestivě prázdný surrealistický obraz. Prostor, který nás vtahuje do své nicoty. Prostor neviditelných zapomenutých věcí, nevědomých tužeb, skrytých snů, popřených strachů a uvězněných vzpomínek. A to vše, zavěšené, odložené a odsunuté na věčnost, chce být znovu nalezeno a vzpomenuto, tak jako osudy oněch až archetypálních postav, soukromých hrdinů, jež čekají na osvobození.

kontakt: production@continuo.cz, www.continuo.cz

PRESS/RECENZE

Závěr má gradaci a sílu výrazu: čtveřice technicky i výrazově výtečných tanečníků se pohybuje v uzavřeném, z jedné strany zamřížovaném prostoru. Odsouzenci na smrt se vyvlékají z šatních ramínek, na kterých visí jako beztvaré pytle, a potácejí se v předsmrtném reji naplněném hrůzou i rezignací, zatímco poblíž blikají svíčky na hrobech opět vyznačených držáky na šaty.“

– Jana Machalická, Lidové noviny

Koncept: Felix Baumann (DE), Jakub Štourač (CZ)
Režie: Felix Baumann (DE)
Dramaturgie: Marek Turošík (SK)
Scénografie: Jakub Štourač (CZ)
Hudba: Pilou Barge (FR)
Hrají: Felix Baumann (DE), Jakub Štourač (CZ), Elena Pecenová (CZ), Nicolas Bregovič (FR), Pilou Barge (FR)
Light design: Jiří Šmirk (CZ)
Sound design: Matěj Vejdělek (CZ)

Za spolupráci děkujeme dále těmto institucím: Studio ALTA (CZ), Bakelit Multi Art Center (HU) a Katapult (DE).

Inscenace vznikla za finanční podpory Ministerstva kultury České Republiky, Státního fondu kultury České republiky, Hl. m. Prahy, Českoněmeckého fondu budoucnosti a International Visegrad Fund.

»»»VSTUPENKY«««