Termíny

16.06.2020 / 18:00

Informace

Druhá ze série debat o ekologii budeme věnovat tématu etického konzumerismu.

V debatě se budeme věnovat tomu, co vůbec koncept udržitelnost vyjadřuje, tématu uvědomělého či etického konzumerismu a spotřeby. Společně se budeme bavit o tom, jaké strategie lze jako spotřebitel/ka volit a jaké další role máme. Koncept udržitelnosti zasadíme do kontextu klimatické změny a současné debaty týkající se produkce a spotřeby.
Hosté debaty:
Tereza Stöckelová (socioložka) se věnuje studiu vědy, technologií a medicíny. Tematicky se zabývá soudobými proměnami výzkumu a vzdělávání, pohybem znalostí mezi vědou a společností, vztahem konvenční a alternativní medicíny a otázkami politické ekologie. V současnosti pracuje na výzkumu mikrobiopolitického občanství, který sleduje
sociomateriální vztahy lidí a mikroorganismů v soudobých společnostech a mapuje související formy vládnutí, biosociality a mezidruhové koexistence.
Jana Jebavá (spolupředsedkyně Zelených v Praze 7) Pracuje jako grafička a redaktorka, poslouchá varování vědců o klimatické změně a věří, že dokážeme změnit fungování naší společnosti tak, aby na planetě mohly žít ještě generace našich pravnoučat.
Barbora Geršlová (Freshlabels / head of buying / sustainability responsible)
Oľga Garajová (EtikButik / majitelka a Chief Ethical Officer)

Akci podpořil Česko-německý fond budoucnosti.