Termíny

9.6. 2017 / 19:30

Informace

David Zambrano: Porta Llave

Porta Llave je představení o stopách, které za sebou zanecháváme. Strukturovaná improvizace založená na výzkumu chodidel. Naše chodidla jsou hlavním tématem.

Porta Llave je výsledkem touhy Davida Zambrana vytvořit představení inspirované a založené na chodidlech a na jeho spolupráci s Florianem Vuille – tanečníkem, který se specializuje na běh. Pohybový výzkum v dubnu 2015 jim pomohl pochopit, jak používat chodidla jako celé tělo a jak vyjádřit komplexní tanec prostřednictvím této jedné části těla, která je používaná především na nošení váhy těla, na balancování a na odlišení se od opic.

Chodidla jsou symbolicky hlavní spojnicí mezi námi a zemí; právě chodidla zanechávají na této planetě naše stopy. Dva tanečníci používají barvu na vytváření stopy jejich pohybu v prostoru a na sobě samých. Toto představení je velmi strukturovanou improvizací – nicméně jeho cesta je pokaždé jiná.

Koncept a režie: David Zambrano

Choreografie a tanec: Florian Vuille and David Zambrano

Kostýmy: Mat Voorter

Hudba: Menahem Pressler a Quatuor Ebene

Milan Herich: A Solo For Mr. Folk / PREMIÉRA

Venezuelský světoběžník David Zambrano a zakládající člen Les Slovaks Dance Collective Milan Herich se opět potkávají v tvůrčím procesu s cílem vytvořit současné taneční dílo, jehož výchozí inspirací je slovenský folklorní tanec. Nonkonformní umělci svobodně transformují tradici do současné podoby a odkazují se k popkultuře, surrealismu i expresionismu. Za pomoci výrazových prostředků moderního umění předkládají divákovi zprávu o putování člověka od tradice k současnosti a odhalují nebezpečí idealizace sebe samého i jeho tradic a přesvědčení.

Režie: David Zambrano

Choreografie a tanec: Milan Herich

Hudba: Sergej Prokofjev, Sergej Rachmaninov, Lajko Felix, Asaf Avidan

***NENECHTE SI UJÍT IMPROVIZAČNÍ VEČER SE ZAMRBANEM 14.6.  – KOMBO VSTUPENKA 9. + 14.6. JEN ZA 200 KČ / STUDENTI ZA 130 KČ! ***