Termíny

14.5. 2017 / 11:00 - 16:00

Informace

11:00 / Otevřená snídaně

Přijďte se seznámit, potkat staré přátele a začít den příjemným posezením s lidmi nejrůznějšího původu i náboženského vyznání. Připravte své oblíbené jídlo a ochutnejte delikatesy ostatních! Pokud se vám myšlenka společné snídaně líbí, pozvěte na ni také své přátele. Vstup je samozřejmě zdarma!

13:00 / workshop Malování zvukem

Malování zvukem je metoda živého komponování znakové řeči, kterou vytvořil newyorský skladatel Walter Thompson a která je určená hudebníkům, tanečníkům, hercům, básníkům i výtvarníkům. V současnosti má tato metoda přes 1200 znaků, kterými skladatel / režisér určuje materiál pro performery. Malování zvukem je dnes mezinárodně uznávanou metodou, kterou používají umělci z celého světa v tvorbě i výuce.

www.soundpainting.com

15:00 / Povídej…

Povídej… je taneční představení pro děti od 2 let o non-verbální komunikaci a hledání různých cest k porozumění druhých. Dva tanečníci a jeden hudebník vyprávějí minimalistickými prostředky příběhy různých postav a zvířat. S humorem se pohybují mezi jednoduchými obrazy a různými prostředími, jakými je džungle či oceán. Postavy na jevišti se učí si navzájem porozumět beze slov. Se zvědavostí a potěšením si vytvářejí vlastní společný jazyk, protože jazyk je více než jen slova – zahrnuje taky tělo, mimiku, gesta, rytmus a znakovou řeč.

Koncept a umělecké vedení: Ceren Oran

Choreografie a tanec: Ceren Oran a Roni Sagi

Hudba a zpěv: Tuncay Acar

Scéna a kostýmy: Sigrid Wurzinger

Premiéra: 11.2. 2016

TRAILER

Projekt RespondART finančně podpořil Česko-německý fond budoucnosti v rámci projektu Česko-německé kulturní jaro. Česko-německé kulturní jaro 2017 je přeshraniční kulturní iniciativa Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze, Goethe-Institutu v Praze, Česko-německého fondu budoucnosti a Českých center v Berlíně a Mnichově ve spolupráci s Ministerstvem kultury a Ministerstvem zahraničních věcí České republiky.

de_tsch_lg čnfb