Termíny

27.10.2022 / 19:30

Informace

V hledání sounáležitosti, toho, co dává životu rovnováhu, v hledání posvátné události, něčeho jedinečného, silného a intenzivního. Něčeho, co odkrývá pravdu, právě tam se objevuje aurora. Aurora črtá horizont, který odděluje nebe od země. Pokaždé, když zapadá slunce, nastává posvátný okamžik. Slunce vychází na oblohu a zase zapadá. Znovu a znovu, každý den.

Aurora je taneční dílo, hypnotický a meditativní zážitek, ve kterém si dvě tanečnice představují, jak se jejich rytmus spojuje s řádem vesmíru. Aurora je o poutu, o jeho křehkosti a síle, kterou jednotlivá setkání nabývají ve vztahu k něčemu většímu.
Aurora je akt víry: je to dynamika, která působí, která vyvolává napětí, dává oporu, doprovází, proměňuje, a tak i očišťuje.

~

Carolina Arandia je argentinská tanečnice, lektorka a choreograa působící v Praze. Vystudovala obor specialista na objektové divadlo, interaktivitu a nová média na National University of Art of Argentina (2019).
Carolina začala zkoumat a rozvíjet svá vystoupení v roce 2015. Ve svých různých dílech: ‚LOMO‘, ‚Ósea‘, ‚What lies beside the haters‘, ‚#followforfollow‘, ‚IT‘; prostřednictvím tance a choreografie zkoumá rozmanité způsoby existence ve vztahu ke kontextu dnešní společnosti. Její zájem spočívá v čase a ve způsobech jeho zabydlování.

V současné době je součástí myšlenkové skupiny pod vedením Claudie Groesman a je hostující lektorkou programu BA Výtvarné umění a experimentální média na Prague City University.

~

Koncept, choreografie a režie: Carolina Arandia Tanečníci: Johanna Šilarová, Katarina Kadijević Hudba: Tatiana Heuman
Scéna a kostýmy: Rosa Wallbrecher
Světelný design: Filip Horn
Fotografie: Lukáš Hlavín
Dramaturgická supervize: Claudia Groesman
Grafika: Františka Iblová
Produkce: Srdcem zapsaný Spolek – Markéta Stránská, Carolina Arandia
Partneři: TERĒN – pole performativního umění, Statní Fund Kultury, Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA, Rezi.Dance Komařice, Studio Alta, Argentinské velvyslanectví v České republice.


► INFORMACE PRO DIVÁKY

VSTUP JE ZDARMA

Akci můžete podpořit dobrovolným příspěvkem. Děkujeme!