Termíny

02.06.2020 / 18:00 - 20:00

Informace

Kontinuální performativní projekt a instalace je založený na znovuobjevené sbírce dopisů ze 40. let. Otevřeno pro veřejnost od 18:00 do 20:00.

V současném sletu komplexních záležitostí zprostředkovává znovuobjevená sbírka dopisů ze 40. let dialog mezi minulostí a současností. Kolektivní a osobní historie kolidují, zatímco (pře)hodnocujeme a (pře)konfigurováváme příběhy, které vyprávíme a ty, které jsme zdědili.

Stories of The Present War (Příběhy Současné Války) je kontinuální performativní projekt a instalace od Becky McFadden a Beautiful Confusion Collective inspirovaný sbírkou dopisů napsaných jejími prarodiči během druhé světové války.

„Když jsem objevila tyto dopisy v garáži mé matky, pročítala jsem je opakovaně v období, kdy jsem prožívala vzrůstající napětí a úzkosti ze současných geopolitických situací – Brexit, Trump, klimatické změny a nyní pandemie – a to vše nám bylo servírováno neutuchajícím 24hodinovým proudem zpráv. V tomto projektu hledám v dopisech historickou perspektivu toho, co znamenalo žít v období světového konfliktu. Zároveň, na osobní úrovni, mě tyto dopisy blízce propojily s narativem vztahu mých prarodičů a odvážnými rozhodnutími jejich mládí, která se někdy zdají neslučitelná s obrazem těch starších dospělých, které jsem znala.

Název projektu pochází z dopisu, ve kterém má babička popisuje film, který právě zhlédla jako “a story of the present war“ (“příběh současné války“). Já jsem název převedla do množného čísla, abych vyjádřila onu mnohočetnost válek, ve kterých bojujeme na jedné frontě nebo druhé, velké či malé, viditelné či neviditelné.

Zvu vás být svědkem mého probírání se zkušenostmi mých prarodičů i těch mých. Uvidíme, co z toho bude.“

Koncept/performance/text/zvuk/video: Becka McFadden
Fotografie: Becka McFadden & Paul Wade
Dramaturg: Mary Ann Hushlak

https://1beautifulconfusion.wixsite.com/stories

https://www.beautifulconfusioncollective.com
Instagram: @beautifulconfusioncollective
Facebook:  @beautifulconfusion

Foto: Paul Wade