Termíny

16.04.2021 / 18:00

Informace

Stream výstupu z uměleckého výzkumu na téma příbytku ve veřejném prostoru. Po streamu proběhne diskuse přes platformu Zoom.

V letech 2020/21 realizuje spolek go plastic umělecký výzkum na téma přístřeší ve veřejných prostorách. Projekt „Asphaltwelten“ se zabývá třemi různými formáty, tematickými aspekty, tezemi a hodnotami, a také společenským vnímáním života na ulici, jeho výzvami, deprivacemi a požadavky. Spolek v různých uměleckých situacích spolupracuje s různými partnery, představuje interdisciplinární formáty performance ve veřejném prostoru a dívá se na předmět výzkumu z různých úhlů.

Záměrem této trilogie o životě bez střechy nad hlavou je být výzvou, akce by měla být skutečně prožita a trvat. Spolek go plastic company se sídlem v Drážďanech pracuje jako volný kolektiv na různých performativních projektech se zaměřením na tanec a pohyb, v tomto projektu poprvé ve veřejném prostoru. Umělecké skupiny a situace se z koncepčních důvodů liší a umožňují nám dobýt nové oblasti.

„Asphaltwelten Part 2“

Mezi 1. a 18. dubnem 2021 se tým go plastic vydá na výzkumnou cestu pro druhou část seriálu. Ve městech Drážďany, Budapešť, Bratislava, Vídeň, Praha a Ústí n. Labem navrhují umělecké materiály, testují je a sdílí s veřejností formou krátkodobých pobytů společně s místními umělci. Performance probíhá formou filmových intervencí ve veřejném prostoru, které spojí všechna města. V doprovodu soundtracku Johannese Tilla mohou diváci sledovat výstup na online platformách.

Druhá část se tematicky zabývá životem venku: jaké prostředí pro sebe hledáme a vytváříme? Nomádství jako životní plán: otevírání a obsazování nových, napůl dokončených, rozbitých, zničených, volných, zachovaných prostor. Neustále na cestách, neustálé hledání „správného“ úkrytu, který je ale vždy dočasný.

Stream sledujte ZDE

Odkaz na diskusi po představení:

https://zoom.us/j/92757903917

Meeting-ID: 927 5790 3917

Tým projektu:

Umělecká režie a performance: Cindy Hammer & Susan Schubert

Performance (go plastic): Caroline Beach /Joseph Hernandez / Christian Novopavlovski / Rika Yotsumoto

Místní umělci:

Beatrix Simkó + Réka Oberfrank (Budapešť), Silvia Svitekova + Karol Regeci + Lukas Zahy (Bratislava), Cat Jiménez + Hygin Delimat (Vídeň), Tereza Lenerová + Martin Talaga (Praha), Tomáš Janykpa + Tinka Avramova (Ústi n. Labem)

Vizuály a kostýmy: Alexandra Börner / Enrico Sutter / Lea Schweinfurth

Hudba / soundtrack: Johannes Till

Video / umělecká dokumentace: Benjamin Schindler

Podpora a konzultace: Frauke Wetzel

Editorial / controlling: Michaela Jarosch

Technická režie / výzkum: Benjamin Henrichs

Art-Work / web: Stephan Tautz

Distribuce: Dirk Förster

Asphaltwelten Part 2

Umělecký výzkum a performance:

Caroline Beach, Cindy Hammer, Tereza Lenerova, Christian Novopavlovski, Susan Schubert, Martin Talaga

Hudba / soundtrack: Johannes Till

Vizuály a kostýmy: Alexandra Börner / Enrico Sutter / Lea Schweinfurth

Video / umělecká dokumentace: Benjamin Schindler

Technická režie: Benjamin Henrichs

Art-Work / web: Stephan Tautz

Distribuce: Dirk Förster

Produkce: go plastic company

S finanční podporou: Fonds Darstellende Künste with funds from the Federal Government Commissioner for Culture and the Media, Cultural Foundation of the Free State of Saxony, Česko-německý fond budoucnosti

S podporou: Trafo Budapest ((https://trafo.hu/en), Bratislava v pohybe (http://abp.sk/wp/), Kulturdrogerie Vienna (https://www.kulturdrogerie.org/de/), Studio ALTA, Kulturní centrum Řehlovice (https://kcrehlo.cz/de/) a TENZA Dresden (https://www.tenza.de).

Děkujeme: TanzNetzDresden (https://tanznetzdresden.de), TANZPAKT Dresden (https://tanzpakt-dresden.de), HELLERAU – European Centre for the Arts (https://www.hellerau.org).

Reference:

https://www.goplasticcompany.de/asphaltwelten-part-2/

https://asphaltwelten.goplasticcompany.de

www.instagram.com/go_plastic_company

www.facebook.com/goplasticteam

www.vimeo.com/goplastic