Termíny

03.08.2020 / 18:00-21:00
04.08.2020 / 18:00-21:00

Informace

V rámci doprovodného programu k letní edici Artmatu jsme připravili akvarelový workshop s umělkyní Marií Ladrovou, jejíž sérii mini akvarelů a talismanů najdete právě v automatu na umění v ALTĚ v Invalidovně. Workshop je určen nejen pro zájemce, kteří zatím nemají s touto technikou mnoho zkušeností, ale i pro různě pokročilé studenty, kterým poodhalí užitečné a méně známé triky. Výuka bude rozdělena na dvě části: v první polovině (3. 8.) se studenti dozví důležité informace o samotné technice a materiálech. Zjistí, jaké jsou druhy papírů, barev a štětců, v čem se od sebe liší a jaké druhy jsou nejvhodnější a proč. Součástí bude také malba ukázkového akvarelu, na které se účastníci naučí zásady a taje této náročné techniky. Druhá polovina (4. 8.) se bude odehrávat v plenéru a účastníci tak budou moci všechny zkušenosti využít v praxi. Tato část bude zaměřena hlavně na kompozici, barvy a prostor. Inspirací bude způsob malby do mokrého podkladu Mirko Hanáka, barevné kompozice Emila Noldeho, nebo rozbouřené a živelné akvarely Wiliama Turnera.

 

Místo konání: event room (naproti Artmatu)

Cena: 500 Kč za oba dny, možno zakoupit pouze jednu lekci za 300 Kč

V ceně je zahrnuto: kvalitní akvarelový papír

S sebou: akvarelové barvy(ne “vodovky), akvarelový štětec velký(možno I štětec na čínskou tušovou malbu), papírová samolepící lepenka

Maximální kapacita: 10 osob

Rezervace: automatnaumeni@gmail.com, platba na místě v hotovosti

 

Marie Ladrová  se již mnoho let zabývá jakýmsi podhoubím,vlastním,ale i tím co je pod povrchem země a věcí, které jí přitahují. Výsadní technikou umělkyně je akvarel, jehož technologii a výrazové možnosti rozvíjí osobitou cestou – výroba vlastních barev, netradiční formáty, analytické studie i abstraktní kompozice. Velkoformátové akvarely jsou volně inspirované plenérovými studiemi konkrétních krajin či plodnic (hub), nebo vlastními sny. Abstraktní varianty souvisejí s hlubokou mytologií a fascinací světem pod povrchem. Mezi její další ústřední téma patří krajiny, které maluje převážně v plenéru, při cestách nejen českou krajinou.Autorka je dlouholetou pedagožkou a v současnosti se specializuje především na výuku akvarelu. Spolupracuje s několika organizacemi: ateliér Praga prima, Dům tří přání,Národní galerie v Praze a také pořádá soukromé kurzy ve svém ateliéru.