Termíny

12.5. 2017 / 19:30

Informace

Všechno vibruje – jeviště v tomto představení je v neustálém pohybu. Krychle se pohybují, někdy velmi pomalu a nepozorovatelně, někdy zase rychleji, jako kdyby chtěly všechno zbořit. Měnící se obrazy a tvary zaplavují prostor, narušují ho, rozšiřují a srovnávají ho. Uprostřed toho všeho je tělo tanečníka, které se snaží prosadit v prostoru a které se musí neustále přizpůsobovat novým podmínkám.

Tělo si hledá cestu skrz oscilující prostor – každý krok je balancováním, každý pohyb je vymyšlen tady a teď. Dokonce i pasivní tělo nemůže být na tomto jevišti v klidu – pohybující se prostor ním pronikne, zdeformuje ho a spolkne. Tělo je dohnané za hranice vyčerpání. „Dle mého názoru je neklid velmi vzrušující aspekt výzkumu těla a pohybu. I společnost se stává rychlejší a rychlejší. Záplava informací, které jsou vždy v dosahu a k dispozici, naoko nekonečné odhodlání a snaha být neustále produktivní – tyto aspekty vytvářejí prostor, který nás nutí (anebo nám umožňuje) dělat určité „kroky“.  (Anna Konjetzky)

TRAILER

Představení vzniklo v koprodukci Rodeo-festival Munich, Kammerspiele Munich a théâtre de la ville de Luxembourg. Světová premiéra: 8.10.2014, Kammerspiele München

LOGO_green_150x37       projekt_gefoerdert

choreografie, scána: Anna Konjetzky (www.annakonjetzky.com)

tančí: Sahra Huby

hudba: Brendan Dougherty

video: Timm Burkhardt

scéna: Anton Lukas

technická ředitelka: Barbara Westernach

projektová koordinátorka: Laura Martegani

foto: Franz Kimmel

Projekt RespondART finančně podpořil Česko-německý fond budoucnosti v rámci projektu Česko-německé kulturní jaro. Česko-německé kulturní jaro 2017 je přeshraniční kulturní iniciativa Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze, Goethe-Institutu v Praze, Česko-německého fondu budoucnosti a Českých center v Berlíně a Mnichově ve spolupráci s Ministerstvem kultury a Ministerstvem zahraničních věcí České republiky.

de_tsch_lg čnfb