Termíny

15.05.2020 / 16:00

Informace

Další ze série online streamů, které můžete sledovat na Facebooku Studia ALTA.

Debata představí vývoj protestních hnutí v ČR, jejich různé podoby a výsledky. Jak tyto protesty vnímá veřejnost a politici? Jak se povedlo hnutí Extinction Rebellion zmobilizovat tak velkou část obyvatel, zejména ve Velké Británii? Můžeme podobných výsledků dosáhnout i u nás?

Debaty se zúčastní:

Arnošt Novák: pedagog Fakulty humanitních studií a aktivista. Odborně se zaměřuje především na sociální hnutí a environmentální politiku, zabývá se protestními hnutími a jejich vývojem.

Arne Springorum: aktivní člen hnutí Extinction Rebellion. Vystudoval geologii na univerzitě v Cáchách a v Londýně, získal MBA ve Francii na College des Ingénieurs. Roky pracoval jako geolog ve Spojených státech. Od roku 2008 žije a pracuje v Česku.

Petr Zewlakk Vrabec: aktivistický fotograf, který už několik let dokumentuje klimatické protesty v České republice i v Německu. Účastní se nenásilných protestů a svým objektivem zaznamenává akce z bezprostřední blízkosti. Jeho fotografie zobrazují nejen odhodlání protestujících, ale často i nepřiměřené policejní násilí.

Debata vzniká ve spolupráci s Ufftenživot a s podporou Česko-německého fondu budoucnosti.