Termíny

01.06.2021 / 14:00 - 18:00

Informace

První červnové odpoledne patří v ALTĚ dětem! Od 14:00 do 18:00 přijďte s dětmi na dílny v zahradě, na divadlo o Nejmenším ze Sámů nebo si jen ulovit marshmallow a společně s dětmi si ho opéct v naší odpolední hře.


  ● INFORMACE PRO DIVÁKY ●

Vstup zdarma, na pohádku v 15:30 si rezervujte místo zde, v 16:30 zde. Rezervace propadá 15 minut před začátkem představení. Doporučujeme přijít 30 minut před začátkem představení kvůli kontrole dokumentů.

Prosíme o dodržování aktuálních hygienických opatření.


● 14:00 – 18:00 | Dílny pro děti ● 

Město přátelské k dětem
VV openlab
Švihlá chůze a taneční dílna s Ostružinou

● 15:30 + 16:30 | Johana Bártová: Nejmenší ze Sámů ●

Za polárním kruhem, kde sídlí zima a chlad, žijí Laponci. Mají svá sobí stáda, o která se starají, a když už sobi nemají co jíst, vydávají se s nimi pastevci na cestu za potravou. Jednoho dne na takovou cestu vyráží i nejmenší Sám. Netuší, co ho čeká, ale bezhlavě se pouští do dobrodružství. Inscenace vznikla jako klauzurní práce Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU. V oborové loutkářské ceně Erik se roku 2019 umístila na druhém místě.

REŽIE: Johana Bártová
HUDBA: Jakub Šulík, Matěj Šubera
SCÉNOGRAFIE: Jakub Šulík
OBSAZENÍ: Jakub Šulík, Matěj Šumbera, Johana Bártová
Premiéra 28. ledna 2019
Inscenace vznikla za podpory DAMU, DRAMA LABEL a Nové sítě.

Na jednoduchém, ale nesmírně funkčním scénografickém nápadu (drobounké loutky na bubnu a jen minimum dalších prostředků) je postavené vyprávění iniciačního příběhu o outsiderově cestě za dospěním a přijetím společností, se silným morálním nábojem, ale také se silnou atmosférou a množstvím propracovaných loutkářských triků. V paměti utkví zejména hraní s perspektivou: kdo říká, že už tak malé loutky nemohou být ještě mnohem, mnohem menší?
— MICHAL ZAHÁLKA, Loutkář

JOHANA BÁRTOVÁ (1997) vystudovala střední grafickou školu Hellichova, obor Fotografie a užitá média. Letos dokončila bakalářské studium na pražské DAMU na Katedře alternativního a loutkového divadla obor režie-dramaturgie. Její inscenace Nejmenší ze Sámů se v roce 2019 objevila na festivalu Figuren theatre v německém Erlangenu.

DRAMA LABEL je platforma založená produkčními Johanou Urbanovou a Adamem Svobodou, nabízí mladé české alternativní a loutkové divadlo pro mezinárodní trh. V tuto chvíli má výběr osmnácti inscenací, zejména z Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU. Hlavním cílem je pomoci mladým tvůrcům dostat se na mezinárodní festivaly a umožnit jim prezentovat jejich práci ve světovém kontextu.

● V roce 2021 jsou všechny akce v ALTĚ zdarma! ●

V době pandemie jsme neměli možnost se s vámi potkávat osobně a otevřít ALTU široké veřejnosti. Teď, když je to možné, vám proto chceme být ještě blíž. Rozhodli jsme se, že na naše programy v roce 2021 nebudeme vybírat žádné vstupné, aby mohl přijít opravdu každý. Kulturu všem!